Odbieraj najświeższe wiadomości odnośnie najgorętszych tematów dzięki NewsHub. Zainstaluj już dziś.

Abramowicz: Zarobki Polaków wzrosną o 25-30 proc

15 kwiecień 2017 09:40
68 37
Abramowicz: Zarobki Polaków wzrosną o 25-30 proc

Abramowicz przypomniał, że rząd zadeklarował, iż chce, aby poziom zarobków Polaków szybko zbliżył się do poziomu zarobków w Europie Zachodniej przy jednoczesnym uproszczeniu systemu podatkowego. Poseł wyjaśnił, że w przyszłym tygodniu kierowany przez niego z wraz z Koalicją "Polacy na rzecz sprawiedliwych podatków" zaprezentuje projekt zmian, które wychodzą naprzeciw tym celom.

Abramowicz powiedział, że dziś pozapłacowe koszty pracy są bardzo wysokie, wynoszą ponad 60 proc. "My proponujemy obniżenie tych kosztów do 25-30 proc. Różnica zostanie w kieszeni pracownika (...), koszty dla pracodawcy pozostaną na takim samym poziomie jak obecnie (...). To będą podwyżki dość znacz...

Przeczytaj także: Poseł PiS: polityk PO pracował dla Airbus, składam doniesienie do prokuratury

Czytaj więcej

Udział w sieci społecznych:

Komentarze - 37
przechodzien

15 kwiecień 2017 10:04

Jeśli ludzie będą zarabiać 25% więcej, to chyba będą w stanie też płacić 5% więcej za produkty podstawowe. Podniesiesz ceny, tak jak cały rynek. Założę się zresztą, że ceny wcześniej czy później wzrosną o 20-25%, z tym że najwięcej podrożeją właśnie produkty podstawowe, a te droższe tylko nieznacznie, więc i tak więcej osób będzie sobie mogło na nie pozwolić.

Do Juras

15 kwiecień 2017 09:59

Już teraz nie opłaca się pracować w firmach prywatnych, bo nawet w najglupszym urzedzie maja masę ròżnych dofinansowań , tanie kolonie dla dzieci, trzynastki itd. To wszystko odbywa sie kosztem realnych podatnikow, pracujacych w firmach prywatnych, ktorzy nie maja nic! oprocz gołej pensji oraz niepewnego jutra.

POiPiS

15 kwiecień 2017 09:58

Pomyliłem się w zerach trzeba było napisać 18 mln i było by po sprawie. Ale zastanówcie się jak można nałożyć aż taki podatek obrotowy 1,5 % od handlu. Marże są niskie a koszty gigantyczne. FMCG (branża dóbr szybko zbywalnych to nie IT czy usługi wysoko marżowe) Trzeba inwestować w nowy tabor bo stary się sypie. Ludziom trzeba płacić coraz więcej. W takim wypadku trzeba ograniczyć inwestycje i przestać się rozwijać. Oby ten pomysł przepadł! Obrót(Przychód) - to nie dochód! Jak by obrotowy był by takim cudem to już dawno by działał na całym świecie

darek

15 kwiecień 2017 09:57

Prima aprilis był pierwszego kwietnia, wy matołki.

kiki

15 kwiecień 2017 09:57

mocne... patriotyzm ekonomiczny

Robotnik

15 kwiecień 2017 09:57

To świetne rozwiązanie wyjdą z tego niskie emerytury jak murzyn zrobił swoje to może odejść a może po przejściu na emeryturę pawulon było by taniej!!!!!!!!!!!

Zzz

15 kwiecień 2017 09:57

Wplać te swoje 18 mld czy 18 mln na lokatę. Więcej zarobisz.

Do kz

15 kwiecień 2017 09:56

Niczyje dzieci nie beda na Ciebie pracowały, dzieci zyjacych z 500+ od dziecka się naucza że można żyć i nie pracować, więc nie licz na to. Już teraz wychwalaja sie w szkole ile to ich matka nie dostaje z 500+, sugerujac że sa lepsi niż reszta, bo dostaja. Od małego beda nauczeni że siedzaca w domu i pobierajaca darmowa kasę baba jest lepsza matka niż kobieta pracujaca.

Juras

15 kwiecień 2017 09:55

Do xyz - prawidłowo policzył: 1% od 18 milionów to 180000 a 0,5% to 900000. Razem 2700000 - warto znać zasady mnożenia i dzielenie...

Nicco

15 kwiecień 2017 09:55

Nie kasyna tylko drony, procesory i samochody elektryczne, żeby pracownicy mogli dojechać do pracy w nowych firmach w czechach

xvy

15 kwiecień 2017 09:54

o chorym przemianowaniu podatku dochodowego na przychodowy to nie będę się rozpisywał, bo tylko w chorym umyśle taki pomysł może się zrodzić jako coś dobrego (jedyna jego zaleta, łatwo się liczy)... ale zapytam jak ZUS od spółki z o.o. czy S.A.? Liczony od czego od spółki, od wspólnika spółki, od akcjonariusza? Pytam się jak... bo aż sam kupię jedną akcję ORLENU, a niech na mnie płaci ZUS jak od akcjonariusza... cóż, jak Bóg chce kogoś pokarać to w pierwszej kolejności odbiera mu rozum, widać towarzysze zostali pokarani i to mocno... ale nie wykluczam, że ciemny lud to kupi, nie takie historie się sprzedawało...

jan osik

15 kwiecień 2017 09:53

To tylko błąd zapisu. Autorowi chodziło o 18 mln zł. Z rozpędu napisał również zera. Ale generalnie ma rację . Z pustego i Salamon nie naleje....

średni

15 kwiecień 2017 09:52

Nikt nie broni odłożenia takiej podwyżki pensji na prywatną emeryturę, która do tego będzie jeszcze dziedziczona.

Do gwerty

15 kwiecień 2017 09:52

Tak czy inaczej nie maja kasy i wszystko zmierza ku temu, że chca ja skombinować . A więc czeka nas drożyzna, dalsze ucieczki Polakòw do rozwinietych krajow UE i nie tylko oraz odpływ pracownikow z prywatnych firm, bo nikt im z urzedu nie doloży.

Xyz

15 kwiecień 2017 09:50

Ale dlaczego x19% policzyłeś normalnie a przy x1,5% pominęłes procenty i policzyłeś jako 150%?

Bbb

15 kwiecień 2017 09:49

A šwistak siedzi i zawija te sreberka..... Pitu,Pitu .. Huczne zapowiedzi i wyjdzie prawny gniot

Masakra gwarantowana

15 kwiecień 2017 09:49

Brednie, rozwala wszystko i tyle.

bonn

15 kwiecień 2017 09:48

Myśl człowieku.

gosc

15 kwiecień 2017 09:48

o tyle tez spadna emerytury,to jasne jak slonce.

Kamila

15 kwiecień 2017 09:48

Dostaniesz pieniądze do reki, nic nie stoi na przeszkodzie żebyś odłożył je na starość :)

Norman

15 kwiecień 2017 09:47

Super pomysł. Zobaczymy jak w praktyce. Powodzenia Polsko!

emeryt

15 kwiecień 2017 09:47

Hipokryzja PIS-u! Skończcie z istniejąca eutanazją emerytów. Waloryzacja 2-8 złotych to jest PIS-owskie kredo wobec emerytów. Misiewicze z PIS-u maja się dobrze , ale czas ucieka. Zasad sprawiedliwości społecznej jest coraz bliżej!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Juras

15 kwiecień 2017 09:47

"Dobra zmiana". Znowu odbędzie się to kosztem najsłabszych oraz tzw "twórców". Otóż nikt nie zwraca uwagi na jednoczesne podniesienie stawki podatku do 25% (! - z 18%) oraz na zniknięcie tzw "kosztów uzyskania" - to jest nieco ponad 1335 zł dla emeryta/rencisty i miejscowego pracownika na umowę o pracę oraz 20% wartości umowy o dzieło i aż 50% wartości umowy o sprzedaży praw autorskich. I tak dla emeryta mającego emeryturę 2000 zł brutto obecnie podatek wynosi w skali roku (wraz z opłatami na ZUS) ok. 4080 zł. Po "dobrej zmianie" wyniesie 6000 zł a obniżenie tej kwoty poprzez mniejszą składkę na ZUS będzie prawie bez znaczenia! Jeszcze lepiej dostaną w kość żyjący z umów o dzieło - tu ich strata wyniesie grubo więcej obecnie od umowy o dzieło za owe 2000 zł płacą 18% podatku od kwoty 19600 w sumie 352,8 zł; po "dobrej zmianie" zapłacą równo 500 zł; O twórcach nawet nie warto wspominać - zamiast obecnie (od umowy o sprzedaży praw autorskich w kwocie 2000 zł) zapłacić 180 zł zapłacą 500...

nnn

15 kwiecień 2017 09:46

już to widzę jak wzrastają zarobki ludzi..............................firmy zyskają bo poniosą niższe koszty pracy i to firmy zyskają

Bert

15 kwiecień 2017 09:46

To bardzo interesujące propozycje. Jeżeli da się je dobrze dopracować, to byłaby to bardzo dobra zmiana.

Zgłoś naruszenie

15 kwiecień 2017 09:46

też mnie te spółki interesują. a czy będzie dla spółki emerytura? bo jesli tak to warto pomyśleć o zakupie 40letniej spółki w kiepskiej sytuacji finansowej za symboliczną złotówkę i doczekać do emerytury :)

DRyba

15 kwiecień 2017 09:46

Podobno 70 % przychodu Skarbu Państwa ( CIT) pochodzi od małych i średnich przedsiębiorstw Firmy które dziś już mają problemy z utrzymaniem się na rynku z powodu niskich marż oraz przestarzałych technologi będą zmuszone do płacenia 1,5 % podatku CIT co spowoduje ich likwidację.

młody

15 kwiecień 2017 09:46

Liczyłeś Pan na ZUS to Pan masz 0,44 % podwyżki.

qwerty

15 kwiecień 2017 09:45

qqq - zobacz sobie średnie lub miniamalne płace 15 lat temu i średnie emerytury i porównaj z dzisiejszymi

DRyba

15 kwiecień 2017 09:44

Zaznaczył, że nowy system premiowałby wysokomarżowe przedsięwzięcia, czyli najczęściej innowacyjne, które wykorzystują zaawansowane technologie. Firmy które dziś już mają problemy z utrzymaniem się na rynku z powodu niskich marż oraz przestarzałych technologi będą zmuszone do płacenia 1,5 % podatku CIT co spowoduje ich likwidację.

qwerty

15 kwiecień 2017 09:44

Ty biznesmenku niedouczony, nie potrafisz nawet napisać 18 mln ani 200 tys poprawnie, dalej nie czytam

ghhg

15 kwiecień 2017 09:43

to dawno winno być wprowadzone a nie 500+ za leżenie,seks i rozmnażanie, zgroza, ludzie pracy winni być szanowani a nie królice

ramol

15 kwiecień 2017 09:42

Pogratulować! 18 miliardów rocznego obrotu - a dalej to już czysta abstrakcja. Czyżby pracownik U S ?

qqq

15 kwiecień 2017 09:41

Zgodnie z tym co piszesz jesli place wzrosną o 25-30 procent emerytury powinny wzrosnąc o tyle samo. Poza tym proponuję zapoznać się ze wzrostem cen bo rosną na pewno nie o 2-3 procent jak podaje GUS

Maciek

15 kwiecień 2017 09:41

Nie ma czegoś takiego jak sprawiedliwość społeczna. Ciekawe ile Pan bierze emerytury? Może by ją porównać z minimalną krajową, za którą niestety pracuje większość młodych Polaków, którzy z kolei mają wychować kolejne, najlepiej liczne, pokolenie Polaków płacących daninę na ZUS... Jak młodzi nie dostaną więcej pieniędzy, to wyjadą i nie dostanie Pan w ogóle emerytury.

engie

15 kwiecień 2017 09:41

Ludzie zastanówcie się, PIS_mafia w imię nowego porządku świata, zmiecie tym podatkiem wszystkich nie posiadających zaplecza finansowego i obcych korzeni. Otwarcie przyznają o promowaniu wysokomarżowych przedsięwzięć co oznacza natychmiastowe bankructwo wszystkich pozostałych, jeżeli ich odbiorcy nie będą w stanie dołożyć 15-20% więcej na nową cenę towaru lub usługi. Wskażcie mi kto z małych, przeciętnych, często jednoosobowych lub rodzinnych przedsiębiorców osiąga średnią rentowność na poziomie 15%? Nikt? A może 5% z nich? Z każdego zainwestowanego 1000 zł. jak uda się zarobić 100 zł. to jest wielki sukces a po wejściu w życie tego ************ z każdego tysiąca na fakturze musisz oddać 150 zł. a gdzie zysk z inwestycji? Trzeba zatem wycenę pracy lub towaru zwiększyć o te 150 zł. aby dla siebie zachować 100 zł. i zapłacić 15% podatku, jednak podatek liczony będzie od przychodu ogółem a więc od 1176,47 zł. bo na tyle trzeba wystawić fakturę i dopiero wtedy zarobimy swoje 100 zł. Nie zapomnijmy też, że od większej podstawy zapłacimy większy VAT. W prostej linii oznacza to wzrost cen na wszystko od 15-20% lub więcej jeżeli uwzględni się VAT. Niewolnictwo z dnia na dzień rośnie.

Zgłoś naruszenie

15 kwiecień 2017 09:41

OFE też miały być dziedziczone I gdzie sa? Nie z tym panstwem talkie rzeczy, ograbi I nawet nie zapyta o zdanie.