Odbieraj najświeższe wiadomości odnośnie najgorętszych tematów dzięki NewsHub. Zainstaluj już dziś.

Afera podsłuchowa. Zakończył się audyt w KG Policji. W sprawie pojawiają się dziennikarze i ich rodziny

12 styczeń 2016 13:25
30 26

Audyt, który zlecił komendant główny policji insp. Zbigniew Maj, miał potwierdzić lub zaprzeczyć medialnym przypuszczeniom, że z naruszeniem procedur podsłuchiwanych było kilkadziesiąt osób, które miały związek z ujawnieniem afery taśmowej.

"Rzeczpospolita" powołując się na wyniki audytu twierdzi, że funkcjonariusze Biura Spraw Wewnętrznych (BSW), czyli policji w policji nie dość, że podsłuchiwali dziennikarzy, inwigilowali również ich rodziny - podaje "Rzeczpospolita".

Czytaj więcej

Udział w sieci społecznych:

Komentarze - 26
cromio

12 styczeń 2016 13:31

Treść artykułu niezgodna z tytułem. Nisztor i Latkowski to nie dziennikarze, to mendy. A poza wszystkim wiadomo, że za podsłuchem stali starzy poplecznicy PiSu w służbach. Więc trzeba było dobrać sie im do tyłka. Niestety, nie udało się. PiS wygrał dzięki kolejnej prowokacji (patrz: przypadek Cimoszewicza).

harpaga

12 styczeń 2016 13:29

Za to powinni siedzieć. To jest zamach na demokrację i Państwo prawa. To też pokazuje, że nie ma nad służbami żadnej kontroli, bo nawet sąd wprowadzili w błąd.

Oceniono 8 razy

12 styczeń 2016 13:29

Oj tam oj tam. Jak Po podsłuchiwac to dobrze, jak PiS to zle. Ten biedny naród nawet nie wie dlaczego żyje w takim bagnie od 25 lat, niezaleznie od tego czy u władzy sa "nowoczesni i europejscy" czy też "żarliwie patriotyczni" Bo i jednych i drugich do władzy namaścił gen. Kiszczak. Bo państwo w którym nie było lustracji sądów W którym prawo stanowią debile, oszuści i post-komuchy nie może byc pro-obywatelskie. To Państwo z racji bycia poczętym przez komunistyczego zbrodniarza i lewackiego redaktora ma wade genetyczną i tyle. Ma w swojej "kulturze organizacyjnej" trzymanie szarego obywatela za pysk, wsadzanie do pierdl aza batonika i chronienie złodzieji kradnacych miliardy.

Oceniono 66 razy

12 styczeń 2016 13:29

Demokracja wg PLATFORMY OBYWATELSKIEJ...

Oceniono 9 razy

12 styczeń 2016 13:29

W ciągu trzech minut najlepiej oceniane wypowiedzi (plus 3 do plus 5) zmieniły notację na minus 10 do minus 15. To jest cud ojca Michnika Kolejny :-D

Oceniono 12 razy

12 styczeń 2016 13:28

KOD wyjdzie ponownie na ulice i zademonstruje z tego powodu? Mam nadzieję, że goście "honorowi" z PO i PSL zagoszczą tam.

skok

12 styczeń 2016 13:28

a Tow. Czuchnowski na to ""Namawiam żołnierzy do nieposłuszeństwa. Sprzeciw wobec Macierewicza jest obowiązkiem przyzwoitego Polaka i żołnierza"! A ja namawiam Czerska: załóżcie sobie grupę rekonstrukcyjną rewolucji październikowej i szturmujcie pałac zimowy!"

marac

12 styczeń 2016 13:28

Tylko się pisiorki nie posrajcie ze szczęścia, że nie tylko wasi idole działają bezprawnie, ale że zdarza się to też ludziom z innych opcji politycznych. To teraz już wolno Kaczysynowi wprowadzić dyktaturę a Biereckiemu "zabezpieczyć" wszystkie pieniążki frajerów oszczędzających w SKOKach, bo w historii świata zdarzali się już dyktatorzy i złodzieje?

Oceniono 7 razy

12 styczeń 2016 13:28

Tak właśnie powstają nowe scenariusze do kolejnych odcinków filmu Służby Specjalne

gabriel

12 styczeń 2016 13:28

Panie Sienkiewicz, idziemy po Pana.

Oceniono 35 razy

12 styczeń 2016 13:27

Jak napisałem tu kiedyś, że państwo policyjne stworzono w Polsce za Tuska to był bunt. Nie buntujcie się. Minusujcie ale nie buntujcie się bo takie są fakty. Setki tysięcy osób było podsłuchiwanych przez policję. Teraz się dowiemy ile było podsłuchiwanych nielegalnie.

hhesse

12 styczeń 2016 13:27

Nie może być! za PO podsłuchy dziennikarzy i ich rodzin?!

pozhoga

12 styczeń 2016 13:27

A któraż to partia wtedy rządziła? Czy aby nie obrońcy demokracji ?

Wiz Oz

12 styczeń 2016 13:27

trzeba zapobiec dalszemu wyjaśnianiu kto i po co podsłuchiwał, to mogłoby być niewygodne

hotin

12 styczeń 2016 13:27

A co Niemcy i cała UE na ten fakt? Czy też są zaniepokojeni i będą żądać wyjasnień od Tuska? A może Tomasz Lis w tej sprawie zaprosi swoich koleżków przed kamery?

Oceniono 18 razy

12 styczeń 2016 13:26

Pięknie --jest kilka osób w Polsce ,które od dawna mówiły ,że zmiany zaczną się u nas jak SŁUŻBY WAZMĄ SIĘ ZA ŁBY MIĘDZY SOBĄ :)

right33

12 styczeń 2016 13:26

Ta dam! Ciekawe kto za to odpowie? Pewnie zaraz obrońcy powiedzą o spisku PiS przeciwko wolnościowcom z PO, ehhh komuszki, komuszki

Maciej Kowalczyk

12 styczeń 2016 13:26

wyniki audytu nie dziwią. PO to mafia. Zaraz wyjdą na powierzchnie kolejne smaczki czym były "rządy" PO.

Oceniono 1 raz

12 styczeń 2016 13:26

"Wyniki audytu wskazują, że funkcjonariusze Biura Spraw Wewnętrznych (BSW), czyli tzw. policji w policji, nie dość, że podsłuchiwali dziennikarzy, inwigilowali również ich rodziny" =============================================================== Znaczy się trzeba utworzyć kolejną "policję", która będzie nadzorowała policję nadzorującą policję? Konieczne jest Biuro Kontroli Biura Spraw Wewnętrznych, a i ta komórka będzie musiała być kontrolowana przez Biuro Kontroli Biura Kontroli Biura Speaw Wewnętrznych itd., itd. Kurza noga! Wnet ludzi braknie!

Oceniono 11 razy

12 styczeń 2016 13:26

Hola , hola, przecież to PIS ma mieć dorobioną totalniacką gębę, a nie światłe PO obrońca europejskich standardów; wolności słowa i demokracji. Proszę GieWu o ujednolicenie przekazu , bo narracja wam się kruszy i pusjecie w ten sposób paliwo do kolejnych wystąpień KOD-u... no chyba że KOD zacznie teraz protestować przed siedzibą władz PO...

Oceniono 15 razy

12 styczeń 2016 13:26

nie wiem po co te audyty i śledztwa , skoro nasze słóńce wybrzeża Donald stwierdził oficjalnie i jasno że to ruskie mieszają .. co z tym wątkiem ?

Oceniono 16 razy

12 styczeń 2016 13:26

PO ścigała nie aferzystów ale tych którzy afery ujawniali. Cała prawda o tej mafii. Testem na wiarygodność PiSu będzie wsadzenie Kopaczki wraz z całą bandą od ośmiorniczek za kraty.

Oceniono 16 razy

12 styczeń 2016 13:26

Po/Nowoczesna/KOD jeszcze kwiczą kłamliwymi pyskami że PiS chce wprowadzać inwigilacje

Oceniono 2 razy

12 styczeń 2016 13:25

. . Ktoś tu sobie chyba robi jaja ? . Przypuszczam, że to Michnik i platfusiarstwo, zgodnie i w porozumieniu. . 29 osób, w dwóch grupach, i to przez rok. Robią co chcą, oszukują sądy, ewidentnie łamią prawo , w maju prokuratura pyta się nie tych, których trzeba i wrzuca sprawę do kosza. . To nie jakiś tam naczelnik czy nawet minister może takie rzeczy zlecić. Tak grubymi sprawami kieruje się z samej góry. . Mnie to śmiedzi Tuskiem na kilometr. .

Oceniono 33 razy

12 styczeń 2016 13:25

Sienkiewicz w kajdankach - kupa. Śmiechu będzie.

Oceniono 5 razy

12 styczeń 2016 13:25

No KODowcy, do dzieła: musicie koniecznie zorganizować w proteście jakiś marsz !