Odbieraj najświeższe wiadomości odnośnie najgorętszych tematów dzięki NewsHub. Zainstaluj już dziś.

Andrzej Duda w wywiadzie dla "Bild am Sonntag" żąda reparacji wojennych dla Polski

28 październik 2018 15:45
89 10

Prezydent Andrzej Duda udzielił wywiadu poczytnej niemieckiej gazecie "Bild am Sontag". W związku z przypadającą w przyszłym roku 80. rocznicą napaści Niemiec na Polskę dziennikarze pytali Andrzeja Dudę o niemiecką odpowiedzialność, o przebaczenie oraz o reparacje wojenne. W dalszej części, rozmowa dotyczyła oceny polityki Unii Europejskiej oraz NATO.

Duda powiedział, że jako katolik nie czuje nienawiści do niemieckiego społeczeństwa i nie zna nikogo z własnej rodziny, kto odczuwałby potrzebę zemsty. Poinformował, że 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej będzie obchodził w Wieluniu wspólnie z prezydentem Niemiec Frankiem-Walterem Steinmeierem.

Czytaj więcej

Udział w sieci społecznych:

Komentarze - 10
Krzysztof Tomaszewski

28 październik 2018 15:48

W stosunku do Rosji to jako¶ RURA MIEKKA?????....KUR..WA ILE MO¯NA ¯YC HISTORI¡....kraj pe³en historyków, zero ludzi znaj±cych siê na biznesie. Zero ludzi z wizj± jak ten nasz kraj ma wygl±daæ za 100 lat....ci±gle cmentarze, krzy¿e modlitwy i pomniki. KRAJ OBSRANY POMNIKAMI...TAK DROGI WIELKI PREZYDENCIE RP.....czas na wojnê z Niemcami....zaatakujemy ich WOTEM i ich czo³gami....z czym do ludzi? nie znasz swojego miejsca w szergu???????????? jak Niemcy przykrêc± ci fundusze z UE to bêdziesz spie...³ z kraju na wid³ach rolników!

mikwa

28 październik 2018 15:48

Czy odszkodowania wojenne siê przedawniaj± ? Je¿eli nie, to w kolejce bêdzie: Szwecja, Mongolia (Tatarzy), Litwa (Jogaj³a-pó¼niejszy Jagie³³o), Prusowie, Jaæwingowie, Brandenburczycy, Siedmiogród, Turcja. O Rosji nie wspomnê. Na pewno kogo¶ pomin±³em.

Oceniono 48 razy

28 październik 2018 15:48

Mieszkam właściwie na tak zwanych Ziemiach Odzyskanych. Gdańsk pod rządami polskimi wg Umowy Poczdamskiej miał być tylko 50 lat, potem powrót do status quo przed 1937, czyli od 1995 Wolne Miasto Gdańsk. Uprzejmie informuję najprawdziwszych patriotycznych pierwszosortowych Polaków, że mam dosyć ich awanturnictwa. Zgadzam się zostać gorszym obywatelem Niemiec w Unii Europejskiej i płaci wspólnie z Niemcami reparacje wojenne dla lepszego sortu z partii PIS, po tym jak tzw Ziem Odzyskane powrócą do Niemiec. Mimo pamięci o krewnych z Piaśnicy i Lasów Szpęgawskich.

justas32

28 październik 2018 15:47

Niestety - wszystkie te działania sugerują sowiecką agenturę w najwyższych władzach Polski ...

acide94

28 październik 2018 15:47

Po prostu Adriano, doktor praw z UJ, polski intelektualista.

pysio62

28 październik 2018 15:47

Nie mam nic przeciwko temu zebysmy dostali reparacje wojenne od Niemiec, jednak realnosc tych zadan jest bliska zeru. Czysto prawnie prawie wszystko wskazuje na to, ze sie reparacji wojennych po prostu sie zrzeklismy. Podnoszenie tych zadan moze mocno pogorszyc nasze stosunki z Niemcami, to jest tez jeden ze sposobow wyprowadzania przez Kaczynskiego i PIS Polski z UE. Polska powinna tez domagac sie odszkodowania/reparacji od Rosji/ZSRR, ale wiadomo takze, ze to zadania sa tak samo calkowicie nierealne.

Zaloguj siê Skomentuj

28 październik 2018 15:46

Aby oceniæ lub

Krzysztof Tomaszewski

28 październik 2018 15:46

W stosunku do Rosji to jakoś RURA MIEKKA?????....KUR..WA ILE MOŻNA ŻYC HISTORIĄ....kraj pełen historyków, zero ludzi znających się na biznesie. Zero ludzi z wizją jak ten nasz kraj ma wyglądać za 100 lat....ciągle cmentarze, krzyże modlitwy i pomniki. KRAJ OBSRANY POMNIKAMI...TAK DROGI WIELKI PREZYDENCIE RP.....czas na wojnę z Niemcami....zaatakujemy ich WOTEM i ich czołgami....z czym do ludzi? nie znasz swojego miejsca w szergu???????????? jak Niemcy przykręcą ci fundusze z UE to będziesz spie...ł z kraju na widłach rolników!

Oceniono 36 razy

28 październik 2018 15:46

Kto tego pajaca wystrugał?

mikwa

28 październik 2018 15:46

Czy odszkodowania wojenne się przedawniają ? Jeżeli nie, to w kolejce będzie: Szwecja, Mongolia (Tatarzy), Litwa (Jogajła-późniejszy Jagiełło), Prusowie, Jaćwingowie, Brandenburczycy, Siedmiogród, Turcja. O Rosji nie wspomnę. Na pewno kogoś pominąłem.