Odbieraj najświeższe wiadomości odnośnie najgorętszych tematów dzięki NewsHub. Zainstaluj już dziś.

Awaria samolotu Merkel w drodze na G20. "Piloci musieli rozmawiać z kontrolą przez telefon"

30 listopad 2018 06:30
129 7

W Buenos Aires rozpoczyna się szczyt G20, grupy 19 najbardziej uprzemysłowionych państw świata i Unii Europejskiej. Wezmą w nim udział m.in. prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump i Rosji Władimir Putin, a także prezydent Chin- Xi Jinping.

Jeden z gości - kanclerz Niemiec Angeli Merkel - spóźni się na otwarcie szczytu. Przyczyną była awaria jej samolotu, który około godziny po starcie z Berlina przymusowo lądował. Kapitan zdecydował o zawróceniu znad Holandii i lądowaniu awaryjnym na lotnisku Kolonia/Bonn w północno-zachodnich Niemcze...

Czytaj więcej

Udział w sieci społecznych:

Komentarze - 7
dvla

30 listopad 2018 06:33

Taka drobna usterka ich wystraszy³a? Dla Polaków to betka! L±dujemy w lesie podczas mg³y lub bez podwozia na lotnisku! - gdzie oszczêdzamy ogumienie wy³±czaj±c bezpiecznik elektrycznego awaryjnego systemu! a ¿e 767 do kasacji - ubezpieczyciel nic nie wyp³aci.. Nas? Polaków nie staæ?!

koles751

30 listopad 2018 06:32

Kaczka lecia³a by dalej.

vomitorium1

30 listopad 2018 06:31

"Jednak niewiele krajów posiada maszyny gotowe do tak d³ugiego lotu." ¿eby by³o ¶mieszniej to taki samolot sta³ w kolonii (to by³ drugi samolot (ten sam typ) który w berlinie by³ samolotem zapasowym (jakby co¶) ale jak samolot z kanclerzyc± wystartowa³ to druga za³oga powiedzia³a wszystko jest ok to wracamy do bazy która jest w kolonii (i wrócili tylko ¿eby lecieæ do argentyny piloci musz± mieæ 18 godzin przerwy miêdzy lotami a zapasowej za³ogi nie by³o)

kadykianus

30 listopad 2018 06:31

Tutaj widac roznice miedzy peawdziwymi pilotami a polskimi miernotami znad Smolenska, ktorzy leza teraz w grobach. Niemiecki pilot wiedzial kiedy powiedziec "Wycieczka odwolana. Wracamy do Berlina. Nke bedzie zadnego szczytu." Dlatego zyja.

Zaloguj siê Skomentuj

30 listopad 2018 06:31

Aby oceniæ lub

parkomat

30 listopad 2018 06:31

Zmie¶cisz siê ¶mia³o!

sprawazlewa

30 listopad 2018 06:30

Angela jest dobrym politycznym graczem. Pamiêta o zachowaniu Trumpa w Pary¿u, wiêc podejrzewam, ¿e awaria samolotu nie by³a przypadkowa. Poka¿e, ¿e Niemcy to wa¿ny kraj i byle Trump nie bêdzie go lekcewa¿y³. Zobaczymy!