Odbieraj najświeższe wiadomości odnośnie najgorętszych tematów dzięki NewsHub. Zainstaluj już dziś.

Będzie bojkot Zgromadzenia Narodowego organizowanego przez PiS. "To powinna być stypa"

12 lipiec 2018 11:24
47 9

„Od dwóch i pół roku obserwujemy ciągłe łamanie i lekceważenie Konstytucji przez PiS. Jutrzejsze wydarzenie nie jest „Zgromadzeniem Narodowym”, to obchody końca parlamentaryzmu i demokracji w Polsce. @Platforma_org nie będzie uczestniczyła w tej szopce” – napisał przed południem na swoim twitterowym profilu przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna.

Były marszałek Sejmu swoimi słowami chyba nikogo nie zaskoczył, bo w kuluarach o bojkocie Zgromadzenia Narodowego przez Platformę mówiło się przynajmniej od tygodnia. Na decyzji zaważyć miały zwłaszcza ostatnie działania większości parlamentarnej wokół Sądu Najwyższego.

Czytaj więcej

Udział w sieci społecznych:

Komentarze - 9
ilenka50

12 lipiec 2018 11:30

I słusznie. Opozycji nie powinno być na tych obchodach. Od dwóch lat parlamentaryzm jest w Polsce niszczony. Co więc opozycja miałaby świętować? Nowy pomysł karania jej posłów? Głosowania do skutku? Straż marszałkowską z ostrą amunicją?

kasmajor

12 lipiec 2018 11:29

Stan naszego parlamentaryzmu jest odbiciem naszego społeczeństwa, teraz już dosięgnęliśmy dna ale PiS jest niezłomny i jeszcze będzie kopać. Na arenie międzynarodowej jesteśmy jak ratlerek który dumnie i odważnie szczeka na dobermana. Ale poza szczekaniem nic nie możemy.

def11

12 lipiec 2018 11:28

Bojkot to jedyna słuszna decyzja, a obchodzenie przez PiS z całym swoim parlamentarnym dorobkiem, na czele z marszałkiem kuriozum Kuchcińskim, 550-lecia polskiego parlamentaryzmu to kpina.

Oceniono 16 razy

12 lipiec 2018 11:27

Brawo Opozycjo! Nie bierz udziału w tym... cyrku!

czandra1

12 lipiec 2018 11:27

A o czym Duda chce perorować? Jak złamać Konstytucję, mając za plecami mściwego gnoma? Ma rację opozycja, że nie chce tego smutnego widowiska legitymizować.

Oceniono 39 razy

12 lipiec 2018 11:27

Sejm i Senat właściwie przestały pełnić swoja funkcje, a są partyjna maszynka do glosowania gdzie knebluje się głos opozycji... rzeczywiście, nie bardzo jest co świętować

czechy11

12 lipiec 2018 11:26

Jedyna słuszna decyzja.

pietro62

12 lipiec 2018 11:26

Namiot to do Cyrku pasuje .... ale do zgromadzenia narodowego nie bardzo!

Oceniono 7 razy

12 lipiec 2018 11:25

Cały wolny świat na was leje PISoBOLSZEWICKIE sługusy,dziwkarze i złodzieje.