Odbieraj najświeższe wiadomości odnośnie najgorętszych tematów dzięki NewsHub. Zainstaluj już dziś.

Będzie rejestr pedofilów. Projekt ustawy przyjęty przez rząd

29 grudzień 2015 14:55
140 91
Będzie rejestr pedofilów. Projekt ustawy przyjęty przez rząd

"Przyjęty przez rząd projekt ustawy wprowadza nowe, dotąd nieistniejące środki ochrony społeczeństwa, w tym szczególnie nieletnich, przed przestępczością seksualną" - napisało w komunikacie po posiedzeniu rządu Centrum Informacyjne Rządu.

Jak wskazano, "w obecnym stanie prawnym brakuje wystarczających środków, które umożliwiają realną kontrolę sprawców przestępstw na tle seksualnym. Chodzi przede wszystkim o możliwość wykorzystywania mechanizmów skutecznie zapobiegających kontaktowaniu się sprawców tego rodzaju przestępstw z dziećmi....

Czytaj więcej

Udział w sieci społecznych:

Komentarze - 91
master7337 4 dni temu

16 styczeń 2016 21:08

Ciekawe po co ta ustawa, chyba tylko po to abyśmy mieli coraz mniej prywatności, na to co robimy w internecie. Wątpię aby to pomogło w zapewnieniu większego bezpieczeństwa. PiS coraz bardziej ogranicza swobody obywatelskie.

MarianJK 18 godzin temu

13 styczeń 2016 20:59

kiedy handlowałem z Rosjanami to oni ostro się targowali ale potem trzymali się ustalonych zasad nigdy nie miałem z nimi problemów a niemców nie da się opisać po prostu dno fałszywi i traktujący mnie jak człowieka najgorszej kategorii to też bezpośredni kontakt z nimi był krótki, mieli szczęście że ich nie pobiłem wiem jedno na swojej

Zaloguj się aby oceniać

13 styczeń 2016 17:13

Dyplomata z reguły WIE CO MÓWI... nasz (pisowska tradycja chyba...) MÓWI CO WIE... Dość żenujące.

matkom 6 godzin temu

13 styczeń 2016 11:40

Chyba nie rozejdzie się po kościach!

Black Swan

13 styczeń 2016 10:25

Kaczyści? Kiedy ta pani ze zdjęcia odpowie za zaniechania urzędnicze o których sama opowiadała podczas podwieczorku przy mikrofonie u Sowy? Szefowi służb specjalnych mówiła o żerujących bandach na polskim górnictwie, które pożarły miliardy złotych podatniczej kasy i nic z tą wiedza, ani ona ani szef CBA nie zrobili a przecież jako społeczeństwo wynajęliśmy ich do ochrony naszych podatniczych interesów... Oni popełnili ciężkie przestępstwo bo skoro wiedzieli i nic z tym nie zrobili to są winni współudziału w kradzieży... Goowno mnie obchodzi kto ich podsłuchał bo dla mnie ważniejsze jest co nagrał..

evident

13 styczeń 2016 10:25

Słusznie czas ocenić działania reżimu kaczego

Oceniono 3 razy

13 styczeń 2016 10:24

Cykliści i wegetarianie ---kontra husaria:)

vinz3

13 styczeń 2016 10:23

trzeba być idiotą, żeby zarabiać 6 tys.:]]]

coalesce

13 styczeń 2016 10:23

Co tam ciekawego się stało w Calais przedwczoraj? Bo nie mogę znaleźć żadnej wiadomości, tylko plotki słyszałem.

caro3139

13 styczeń 2016 10:23

Niemcy tłumaczą :"Polacy demokracja jest wtedy jak głosujecie na naszych z Platformy"

banan125

13 styczeń 2016 10:23

straSZYDŁO ma racjem bo jej syn jest ksiendzem

Oceniono 1 raz

13 styczeń 2016 10:23

trzeba szybko zrobić wydanie angielskie "niepokornych" gazet bo przecież UE nie dozna oswiecenia, nie pozna Prawdy i nie uswiadczy Sprawiedliwości

hanklo

13 styczeń 2016 10:23

A co jest z suflerem ?, Czy on ma kontakt z Panią Premier??. Czy sufler będzie rozmawiać przez telefon czy tez być może siedzi już ( albo stoi) pod stołem?. Czy sufler już się obudził?.Oto są pytania w tak ważnej kwestii.

29elmi

13 styczeń 2016 10:23

Broszka powinna pojechac do Brukseli, tam tez chca sie posmiac z jej bredni dzisiaj wygloszonych w sejmie.

linulina

13 styczeń 2016 10:23

I bardzo dobrze, może naczelnik zauważy, że nie działa w próżni i łamanie demokracji w Polsce widzi cały świat. Nistety, za dzialania jarusia i jego marionetek zapłacą wszyscy Polacy

Oceniono 103 razy

13 styczeń 2016 10:23

Kazda inna decyzja KE bylaby skandalem i powolnym oncem UE!!!!

Oceniono 155 razy

13 styczeń 2016 10:23

Polacy wybrali dziadostwo ale może Europa to naprawi.

Oceniono 5 razy

13 styczeń 2016 10:22

na foto to ta od klimatu ????--już jej rosnie druga broda --smakuje papu za euro.

hatteras

13 styczeń 2016 10:22

PIS jest juz skonczony,niestety burdel po PISie trzeba bedzie dlugo sprzatac ,a smrod pozostanie jeszcze dluzej.

Oceniono 181 razy

13 styczeń 2016 10:22

"Chcemy upewnić się, że rządy prawa będą respektowane" Timmermans jesteś nadzieją na to że polandia pisowska nie wyląduje w kręgu cywilizacyjnym korei północnej, białorusi i sowietów!!!!

Oceniono 77 razy

13 styczeń 2016 10:22

I bardzo dobrze! Skoro Psychopaci i Szaleńcy nie potrafią się zachować przyzwoicie i praworządnie, nie szanując żadnych reguł i autorytetów poza JK i wielebnym z Torunia to może musi popłynąć mocny głos z Unii. Niestety dla tych Psujów Państwa i całej rzeszy ich wazeliniarzy i tak nic nie dotrze. W ramach całego wachlarza profitów, stołków jaki im się teraz nadarzył i dla łaskawego spojrzenia Prezesa zrobią każdą głupotę i świństwo!

Oceniono 56 razy

13 styczeń 2016 10:21

To świetna dla PiS-u wiadomość - wszak "prawdziwa cnota krytyk się nie boi!" ;)

darek655

13 styczeń 2016 10:21

Nikt tam nie czepia się Polski i Polaków !Tematem debaty jest PIS i to co robi z Polską demokracją!

Oceniono 2 razy

13 styczeń 2016 10:21

PiS, to nie Polska, jak i Polska to nie PiS, jak chcieliby Kaczyński, Szydło, Duda i ich wyznawcy....

Zaloguj się aby oceniać

13 styczeń 2016 10:02

Czyli sprawa jest.

Gama 7 godzin temu

13 styczeń 2016 10:26

Może i rozejdzie się po lościach panie Waszczykowski, ale jako dyplomata nie miał pan prawa tego powiedzieć. Dlaczego jak coś czy ktoś pochodzi z pisu to musi być" towarem wybrakowanym". Pewnie to jeszcze spadek po socjaliźmie,bo wtedy produkowaliśmy buble.. W dalszym ciagu monitujemy problemy z pisem do Unii.

komorken 8 godzin temu

13 styczeń 2016 09:36

Nie wiem jak wy, ale ja powoli przechodzę od stanu naprawdę ostrej irytacji (łącznie z pokrzykiwaniem do siebie w czasie lektury takich np. newsów) do stanu, w którym wszyscy oni zaczynają mnie wściekle bawić. A tenże gość szczególnie.

Artiem

13 styczeń 2016 09:34

Czyżby nam się szykowało Metro 2033? :)

edsa 9 godzin temu

13 styczeń 2016 09:06

Sprawa rozejdzie się po kościach, po polskich kościach !!!

ew61 9 godzin temu

13 styczeń 2016 08:50

Jak strach do d..y zajgląda, to wołają opozycję na ratunek. Pani Szydło i tak wszyscy wiedzą, że tylko za zgodą nadprezesa może pani zorganizować takie spotkanie. Tekst uzgodniony i nic więcej pani nie wolno powiedzieć. Ot i wszystko.

antyTVP

13 styczeń 2016 08:47

Na szczęście nie ma (póki co...) obowiązku oglądania rządowych „Wiadomości” i mam zamiar z tej wolności, która nam jeszcze pozostała, korzystać ile wlezie!

Iwona z TVP

13 styczeń 2016 08:44

To, czy pracownicy są w lepszej lub gorszej sytuacji, zawsze jest efektem ubocznym sprawowania władzy, która myśli tylko o sobie. Władza odbiera rozum, ludzie uzależniają się od niej i od pieniędzy. Dlaczego? Bo mając władzę i pieniądze, nie muszą pracować. Nie muszą wcześnie wstawać do pracy ani jeść w stołówce, ich dzieci uczą się chińskiego, żony odmładzają twarze. Nigdy nie widziałam człowieka, który by się od tego nie uzależnił.

Hura

13 styczeń 2016 08:43

Kwik świń odrywanych od koryta jest muzyką dla mych uszu. Szkoda że na ich miejsce już są nowe - może jak mówi Korwin należy zlikwidować koryto zamiast wymieniać świnie.

załamany

13 styczeń 2016 08:42

rany ile tu jadu! i to ma byc ten lepszy sort polakow katolikow? na szczescie nie ogladam telewizji.

StAAbrA

13 styczeń 2016 08:42

Tak trzymać . POzostałe koryta czekają na swoją kolej .

kilo

13 styczeń 2016 08:41

Przestajemy oglądać Wiadomości!

bolo

13 styczeń 2016 08:40

No i co Barbara Sowa jakies zdziwienie? Wasz niemiecki lament nic tu nie zmieni. 8 lat lizane byly buty merkel przez rudego pajaca. Ale kwik swin odrywanych od korya i zagraniczny lament ze to koniec wyzysku w Polsce nic nie zmieni. Czekam na ograniczenia dzialalnosci takich gazet jak wasza. Polski rzad sie nie ugnie przed bezczelnym belkotem niemieckich blaznow.

Iwonka

13 styczeń 2016 08:39

Szkoda Maślaka i Kulczyckiego. Feder był bardzo zabawny. Tych osób żal. Abstrahuję w tym momencie od jakichkolwiek poglądów politycznych.

GOSC

13 styczeń 2016 08:38

O ..JAKIE SUPER EPITECIKI !!! ..JA NIESTETY KOMUCHÓW I PROKURATORÓW PRL-OWSKICH , NARKOMANÓW ,MALWERSANTÓW ZE SKOKU,MINISTRÓW Z WYROKAMI WIDZĘ OBOK PREZIA??TO ZMIANA DLA ZMIANY A NIE NA LEPSZE?? MOŻE GŁÓWNY MODERATOR MA JUŻ KŁOPOTY ZE WZROKIEM?Z GÓRY DZIĘKUJE WSZYSTKIM ZA OBRAŻLIWE ODPOWIEDZI PEWNIE PODYKTOWANE NAJLEPSZYMI PATRIOTYCZNYMI INTENCJAMI O KATOLICYZMIE NIE WSPOMNĘ!

fpoadf

13 styczeń 2016 08:38

x(25 minut temu) Odpowiedz 01 to jest proces deratyzacji - niezbędny w tym przypadku Tak... widzę, że aktywiści pewnej partii politycznej prowadzą akcję gdzie popadnie. Ustawy uchwalane w 3 dni, obietnice wyborcze leżące w "komisjach w celu dogłębnej analizy" (czytaj - pitupitu). Może zacznijcie od własnego koryta : może by tak redukcja diet poselskich do tzw. średniej krajowej? Może redukcja ilości posłów z 460 do 100? Może JAWNE koszty delegacji służbowych - gdzie i za ile dokładnie? Cóż... u koryta każdemu dobrze jak już usiądzie....

Odpowiedz

13 styczeń 2016 08:38

A ten niedomyty alimenciarz od makaronu? Będzie zbieral UB-eków i MO do protestów?

Odpowiedz

13 styczeń 2016 08:37

rozczaruję cię - nigdy nie byłem w partii politycznej. Ba! Nie głosowałem w październiku na wspomnianą, choć wiele jej działań popieram. Z resztą tekstu się zgadzam. A deratyzować tv obstawioną przez 'resortowe dzieci' trzeba natychmiast. Spokojnie - III RP ma jeszcze do dyspozycji prywatne, "zaprzyjaźnione telewizje".

grazka 57 9 godzin temu

13 styczeń 2016 08:35

Niekompetencja bije po uszach i oczach

pulpie 9 godzin temu

13 styczeń 2016 08:35

Czyżby zahipnotyzowała go swoim szemrzącym głosikiem? Spokojnie, jak się ocknie to zrobi swoje ... a my i tak już mamy powód do wstydu bo nieczęsto odbywają się tego typu debaty nad członkami UE.

boj1959 9 godzin temu

13 styczeń 2016 08:24

waszą nieodpwiedzialnom politykom zrujnujecie wszystko to na co Polacy przez długie lata wypracowali mieliśmy tak dobre stosunki z zachodnimi sąsiadami a wy w osiem tygodni zniszczyliście to.

prorok czy co 2 dni temu

12 styczeń 2016 23:27

Panowie takie mają pojęcie o obowiązującym prawie. Gdy im uświadomić, nie tracą rezonu i po prostu w trybie nocnym zmieniają prawo.

Petrucchio 8 godzin temu

12 styczeń 2016 22:54

Rozejdzie się po kościach... jak gruźlica.

MCruiser 8 godzin temu

12 styczeń 2016 23:12

Amatorszczyzna tego gościa mnie zachwyca. Coś powie, później dementuje, źle mnie zrozumiano, złamaliśmy konstytucję, ale rozejdzie się po kościach itp; BRAWO!!! Wspaniały minister sp. zagranicznych. Geniusz. A giełda Polska nadal traci.

Zaloguj się aby oceniać

12 styczeń 2016 22:41

minister przyznał, iż opozycja stała na gruncie konstytucji a PIS ten grunt naruszał.

Louis 8 godzin temu

12 styczeń 2016 22:38

Jaki bezczelnie pewny.....rozejdzie sie po kosciach. To dlaczego szydlowa opozycje zwolala??? Chciala wywrzec wrazenie jaka to ci u nas demokracja?

szaszapek 7 godzin temu

12 styczeń 2016 22:38

Ja mam taki specjalny program, jak Już ruszą z tą inwigilacją, to u mnie będą widzieć serwer w Malezji albo Singapurze.

nowy68 9 godzin temu

12 styczeń 2016 22:25

Pani Szydlo jestem obywatelem UE gdzie jest moja flaga ?

paskuś 9 godzin temu

12 styczeń 2016 22:08

Waszczykowski: "Ten proces można rozstrzygnąć tylko w wyniku politycznego pojednania, a nie twardego stania na gruncie konstytucji." Co ten człowiek plecie?! Proponuje deal za złamanie Konstytucji?! Kolejny do TS?

Zaloguj się aby oceniać

12 styczeń 2016 21:58

panie ministrze, nie liczyłby na to, wszystko dopiero sie zaczyna, czyli będziecie musieli jeszcz trochę pokłamać, ale już nie długo

Hz101 9 godzin temu

12 styczeń 2016 20:46

"Wymóg ten nie znika całkowicie - ma natomiast dotyczyć jedynie dużych przedsiębiorców." - no chyba jaja se robią

Mol123 52 minuty temu

12 styczeń 2016 19:52

Minister łźe. Klamiecie pisy do potegi. Czy wcześniej czy później zostaniecie rozliczeni.

solo1 43 minuty temu

12 styczeń 2016 19:52

mam wątpliwości patrząc na pana ministra, chyba tak różowo nie jest, jak próbuje to przedstawić

szaszapek 32 minuty temu

12 styczeń 2016 19:51

Po pisowskich kościach, bo będą bat ze strony UE..

Zaloguj się aby oceniać

12 styczeń 2016 19:50

Jesli Szydlo twierdzi ze zostala o czym kolwiek zapewniona i mowi o tym Waszczykowski to prawdopodobnie wydarzy sie zupelnie cos innego...

Zaloguj się aby oceniać

12 styczeń 2016 19:50

rozejdzie sie po kościach i to mówi minister spraw zagranicznych czyli oznacza to że zostanie zamieciona pod dywan

Zaloguj się aby oceniać

12 styczeń 2016 19:42

Wprowadzając obowiązek instalacji urządzeń "inwigilacyjnych" tylko dużym przedsiębiorcom ustawa wprowadza nierówność podmiotów wobec prawa, czyli jeśli nawet nie zostanie uwalona w Polsce, to zostanie uwalona np. przez ETPC.

Zaloguj się aby oceniać

12 styczeń 2016 18:42

"Zobaczysz jak się będą cieszyli, gdy po zabraniu wszystkiego, damy im tylko trochę z tego co im się należy". Stara sprawdzona metoda na uspokojenie wkurzonego społeczeństwa.

Zaloguj się aby oceniać

12 styczeń 2016 18:41

Rozumiem, że sieć będzie inwigilowana pobieżnie, a internauta co drugi ?

sunim

12 styczeń 2016 17:14

Trudno mu sobie wyobraziæ, ale gdy dostanie szanse to przyjdzie. Tak to ju¿ jest ze s³ojami. Pluj±, pluj± na Warszawê, rzygaj± na Legiê. A gdy dostan± szansê to rzucaj± swoje pipidówy i gnaj±. Lech to jednak adres co najwy¿ej nr 2-3 w Polsce. I to tylko dlatego, ¿e upad³ Widzew, dlatego ¿e nie podnosi siê Ruch czy Górnik (jak dla mnie Big-Five w Polsce to Legia, Wis³a, Widzew, Górnik i Ruch).

tomchata

12 styczeń 2016 17:13

… raczej za granice nie wyjedzie, ale za to umiejetnie ¿ongluje ofert± Legii, aby podbic swój kontrakt w Lechu. Wiadomo, ze nie moze TERAZ powiedziec ze "nie zagra w Legii" bo wtedy Lech nie mialby celu aby spe³niaæ jego warunków. Proste

Oceniono 3 razy

12 styczeń 2016 17:13

Kiedy ludzie w Poznaniu zrozumieja, ze ci wszyscy pilkarze sraja na Amike? Lech - to brzmi dumnie. Amika - tego kazdy sie wstydzi, gowna nienawidzi. Dostanie Kamyk lepsza kase to pojdzie do Legii.

Piotr Grygo

12 styczeń 2016 17:13

Niby pi³karze sporo zarabiaj± ale kariera niezbyt d³uga, jedni popracuj±, poszczê¶ci im siê i po zakoñczeniu grania bêd± dzia³aczami/komentatorami, czasem trenerami, ale wielu z nich bêdzie mia³o problem, pogoñ za kas± jest zrozumia³a.

Oceniono 5 razy

12 styczeń 2016 17:12

Co robi± kundle leg³ej na stronie po¶wiêconej Lechowi????

Oceniono 6 razy

12 styczeń 2016 17:12

A co powie ¿e idzie do Legii ,to by go obierki zjad³y plastikowe kuchenki !!!

Zaloguj siê Skomentuj

12 styczeń 2016 17:10

Aby oceniæ lub

gabon77

12 styczeń 2016 17:10

Kamiñski to pi³karz z wlkp. wychowanek Górnika Konin, odej¶cie do Leg³ej nie wchodzi w grê - tak± mam przynajmniej nadzieje :)

Oceniono 3 razy

12 styczeń 2016 17:09

Ojejku, Pan pi³karz nie¶wiadomie dosta³ siê z dru¿yn± jakim¶ cudem do LE i ju¿ "intensywny" ojejku :)

Oceniono 1 raz

12 styczeń 2016 17:09

... aczkolwiek w jednym siê zgadzam z Panem Pi³karzem... mi te¿ jak Jemu :) trudno to sobie wyobraziæ :)

Expert 325

29 grudzień 2015 15:02

a obywatele polscy, którzy uciekli do innego kraju z obawy przed odpowiedzialnością, też tam będą?

Oceniono 2 razy

29 grudzień 2015 15:01

Super. Czy aby na pewno wszyscy pedofile się w nim znajdą, czy utajnieni zostaną ci w typie niezyjącego już abp?

kruk6666

29 grudzień 2015 15:01

Taaa, założą rejestr ogólnodostępny , znając naturę polactwa-cebulactwa każdy będzie chciał tam wpisać znienawidzonego sąsiada , a władza niewygodnych politycznie i tylko po to będzie ten rejestr . A odszkodowania potem państwo będzie latami płacić jak za WSI , to ta dobra zmiana wg. PiS.

Oceniono 1 raz

29 grudzień 2015 15:00

Jeśli obejmie również pedofili w sutannach to popieram to rozwiązanie.

mozart

29 grudzień 2015 14:59

Jesli beda tam sukienkowi, to ja jestem za!

szaja25

29 grudzień 2015 14:59

To zaraz wielebni i ich moherowi słudzy będą mordy drzeć, że zamach na kościół.

pozhoga

29 grudzień 2015 14:59

To zamach na demokrację, natychmiast protestować !

plorg

29 grudzień 2015 14:58

Ten rejestr to jawne prześladowanie ze względu na orientację seksualną. UE musi ratować "polskom" demo-kracje.

kolombo7

29 grudzień 2015 14:58

A czemu Nowoczesna i Petru tego nie zgłosili, przecież oni tacy nowocześni. Albo PO, miało 8 lat na to.

clash67

29 grudzień 2015 14:58

Oglądałem wypowiedzi ofiar, przeważnie byli za. Także niech upubliczniają, z tym że często to są bliscy, ojczymowie itp., więc profilaktycznie niewielki pożytek z tego.

bazbaz73

29 grudzień 2015 14:58

Jeżeli jakiś pedofil z dużego miasta będzie miał popularne imię i nazwisko to współczuję niewinnym ludziom, którzy się tak samo nazywają. Ale co takie szczegóły tą bandę idiotów nie potrafiącą przewidzieć skutków swoich działań może obchodzić złamanie karier i życia niewinnych ludzi!

tg28

29 grudzień 2015 14:57

Prawie jestem za. Rozumiem upublicznianie jak jest to ewidentny pedofil. Prawie, bo jak sobie przypomnę sprawę z liceum kolegi lat 16 i rok młodszej koleżanki, gdy ta po zaciążeniu oskarżyła po interwencji śiątojeb liwych rodziców kolegę o gwałt (do którego oczywiście nie doszło, gdyż każdy to imprezowe ziółko znał). Już wtedy było niewesoło, a teraz to już miałby totalnie przej. Różnica w wieku to max pół roku było, ale co to kogo, teraz taki delikwent będzie UPUBLICZNIONYM pedofilem z urzędu. Drodzy szes/siedemnastolatkowie uważajcie co by się nie stać konkurencją dla kleru.

jkwt

29 grudzień 2015 14:57

Dla księży będzie #dudapomoc

perun79

29 grudzień 2015 14:56

Czyli rejestr muzułmańskich uchodźców i księży.

Oceniono 3 razy

29 grudzień 2015 14:56

To tak się PIS odwdzięcza księżom i biskupom za wygrane wybory ? Dorzucić jeszcze zoofil?w, nekrofil?w i innych dewiantów, a będzie to największy atak na kościół w historii Polski.

Oceniono 15 razy

29 grudzień 2015 14:56

Ciekawe, jak rzetelny bedzie ten rejestr i czy aby rzad nie strzela sobie w krocze, jesli bedzie zbyt rzetelny.

Oceniono 7 razy

29 grudzień 2015 14:56

ciekawe czy znajdzie się tam ksiądz Moskwa - tak zajadle broniony przez piotrowicza... no i czy będzie reszta księży uprawiających ten proceder...

jatom

29 grudzień 2015 14:55

Sensowna ustawa w dobrej sprawie? Oto mechanizm: Oficjalnie rejestr służy ochronie, zwłaszcza dzieci, przed przestępcami seksualnymi. Faktycznie, w rękach PiSu, to groźne narzędzie walki z opozycją - podobnie jak sowieckie "psychuszki".PiS podporządkowując sobie prokuraturę, łamiąc niezależnych sędziów i rządząc w mediach będzie mógł bez trudu szczuć (ma tu solidne doświadczenie) niewygodnych ludzi - wystarczy, że po telefonie od politycznego mocodawcy zestrachany prokurator w rozmowie ze skundloną dziennikarką podzieli się informacją, że w sprawie P. NN prowadzi postępowanie z art. o przestępstwie seksualnym i opinia publiczna będzie gotowa na pokazowy proces, w którym dobrany skład usłużnych sędziów, na podstawie sfabrykowanych dowodów (służby są też "nasze") odpowiadając na żądanie głosu ludu (suwerena, jak łechce PiS) wyda właściwy wyrok. Po wpisie do rejestru na internetowych forach pojawią się obywatelskie wezwania do radykalnej obrony przed zboczeńcami i do "wyrywania chwastów". A gdy lud bierze wymierzanie sprawiedliwości we własne ręce, to kończy się zawsze jednako - historia podsuwa liczne przykłady. Przedstawiciele władzy wyrażą ubolewanie ale i zrozumienie dla obywateli przejętych bezpieczeństwem dzieci, którzy - jak wykaże staranne postępowanie prokuratorskie - działali w stanie wyższej konieczności. Przykłady takich rejestrów w innych krajach nie są adekwatne właśnie dlatego, że są to inne kraje - demokratyczne państwa prawa, o innej kulturze i świadomości prawnej i społecznej.