Odbieraj najświeższe wiadomości odnośnie najgorętszych tematów dzięki NewsHub. Zainstaluj już dziś.

Biernat: Z portalu orzeczeń TK zostały usunięte trzy wyroki

14 maj 2017 12:25
65 13
Biernat: Z portalu orzeczeń TK zostały usunięte trzy wyroki

Ponieważ rozstrzygnięcia te nie weszły do systemu prawnego, bo nie zostały ogłoszone w Dzienniku Ustaw, to nie ma podstaw do tego, aby tkwiły w bazie orzecznictwa i komplikowały rzeczywistość prawną - powiedział PAP sędzia TK Mariusz Muszyński, odnosząc się do oświadczenia Biernata.

"Kilka dni temu z Internetowego Portalu Orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego zostały usunięte trzy wyroki Trybunału: wyrok z 9 marca 2016 r, sygn. K 47/15; wyrok z 11 sierpnia 2016 r., sygn. K 39/16; wyrok z 7 listopada 2016 r., sygn. K 44/16" - napisał Biernat w oświadczeniu przesłanym w niedzielę PA...

Przeczytaj także: PiS wskazuje swojego kandydata do TK

Czytaj więcej

Udział w sieci społecznych:

Komentarze - 13
Fisz

14 maj 2017 12:40

Ziobro I Jaki do roboty. Ani kroku w tyl!!! Gonic ta zlodziejska kaste.

pipi

14 maj 2017 12:39

Pisiosko jest! Kolejne kroki władzy to: likwidacja TK w internecie, likwidacja TK w realu. I pozamiatane.

boro

14 maj 2017 12:38

TO nie jest TK ! To klika jakiś sędziów z PiS ! Obecny TK jest nie konstytucyjny !

Odowiadam

14 maj 2017 12:30

Poczytaj sobie" Logika PO" skoro mianowaleś się ich trollem.

gosc

14 maj 2017 12:30

czy pozostali sędziowie TK nie biorą pieniędzy?

Pawlaczka

14 maj 2017 12:29

Gazeta Prawna jeśli jest "prawną" powinna opublikować in extenso teksty usunietych orzeczeń (czyt: wyroków) Trybynału, które zostały usuniete z wykazu "orzeczeń". To mieści się w zakresie podawanej informacji.

abc

14 maj 2017 12:29

I bardzo dobrze! Wszystkie wyroku, orzekane na tzw. prawie całej Konstytucji, były nielegalne bo nie miały podstawy prawnej. A więc w świetle prawa, nie były wyrokami.

Matematyk

14 maj 2017 12:28

Trzej geniusze trójpodziału władzy: 1) John Locke - wiek XVII : "należy rozdzielić władzę wykonawczą od ustawodawczej" 2) Monteskiusz - wiek XVIII : "należy poprawić pogląd Lockea dodając niezależną władzę sądowniczą" 3) Zbigniew Ziobro - wiek XXI : "należy poprawić pogląd Monteskiusza, bo władza sądownicza, to kasta" Świat po wsze czasy zapamięta tych geniuszy, szczególnie tego 3-go, który po 300 latach udoskonalił dzieło geniusza 2-go. Że też przez 300 lat nikt wcześniej na to nie wpadł? Żądam odznaczenia dla geniusza nr 3!

Bolo

14 maj 2017 12:27

26.06.2017 r.

Zgłoś naruszenie

14 maj 2017 12:26

Mariusz Muszyński najprawdopodobniej błędnie uzasadnia artykuł 190 Konstytucji Rzeczypospolitej. Orzeczenie Trybunału wchodzi w życie z dniem ogłoszenia przez Trybunał Konstytucyjny. Publikacja jest wymogiem formalnym wobec treści, jaką jest decyzja Trybunału. Mariusz Muszyński nie jest sędzią Trybunału Konstytucyjnego. Jest przebierańcem. Ale może wyobraża sobie, że pomysł "zalegalizuje" go w Trybunale.

Witek

14 maj 2017 12:26

Skoro Budżet Państwa jest uchwalony nielegalnie, a TK działa niezgodnie z prawem - to dlaczego sędzia Biernat bierze pieniądze z tego TK ?

pawelxp

14 maj 2017 12:26

do ~EU - bardzo prosze zrobic sobie doswiadczenie. Przygotowac odpowienia sume pieniedzy, aby oplacic ekspertow od prawa, wybrac sobie problem prawny i wybrac ponad 10 roznych ekspertow, zaplacic i czekac. Po otrzymaniu opinii prosze tu napisac jak wygladaja te opinie i co z nich wynika. Wtedy prorozmawiamy i piszacy EU nabierze rozumu co do interpretacji prawa w Polsce. Jesli nie pamieta to prosze o zapoznac sie z dostepnymi informacjami prasowymi i sejmowymi z czasow kiedy prawnikiem prezydenta Walesy byl sp. Pan mec. Falandysz Moze to troche kosztowac i cierpliowosci, ale juz nikt piszacego EU nie nabierze nie bedzie sam pisal bzdetow.

Zgłoś naruszenie

14 maj 2017 12:26

A czego innego można było spodziewać po ... TRYBUNALE NIEPRAWOŚĆI ... Janczarków Kaczyńskiego ? .Przyzwyczajenie PRZESTĘPCÓW konstytucyjnych z PIS powoduje, że również Trybunał NIEPRAWOŚCI uważa BEZPRAWIE ... za prawo, a FAŁSZ ... za prawdę. FORTUNA kołem się toczy , i wcześniej czy później zrozumieją to ... ale już pod KOŁEM.