Odbieraj najświeższe wiadomości odnośnie najgorętszych tematów dzięki NewsHub. Zainstaluj już dziś.

Była tłumaczka Tuska wezwana do prokuratury ws. Smoleńska: Rozważam odmówienie składania zeznań

21 grudzień 2018 11:34
170 8

3 stycznia w prokuraturze ma stawić się na przesłuchanie była tłumaczka premiera Donalda Tuska Magda Fitas-Dukaczewska - podała "Gazeta Wyborcza". Fitas-Dukaczewska zajmowała się m.in. tłumaczeniem rozmowy Tuska z Władimirem Putinem w dniu katastrofy smoleńskiej 10 kwietnia 2010 r.

Przesłuchanie odbywa się w ramach śledztwa w związku z doniesieniem złożonym dwa lata temu przez ówczesnego szefa MON Antoniego Macierewicza. Według niego, Donalda Tusk dopuścił się "zdrady dyplomatycznej", oddając Rosjanom badanie katastrofy.

Czytaj więcej

Udział w sieci społecznych:

Komentarze - 8
antropoid

21 grudzień 2018 11:36

I BARDZO DOBRZE - ignorowaæ ten cyrk smoleñski, który "Balbinie" i jego bandzie tylko do zbijania kasy i poparcia s³u¿y.

Zaloguj siê Skomentuj

21 grudzień 2018 11:36

Aby oceniæ lub

fakiba

21 grudzień 2018 11:36

Nie ma co rozwa¿aæ tylko odmówiæ sk³adania zeznañ i wszystko na ten temat

bert2407

21 grudzień 2018 11:36

A czemu nie przesluchaja tego lobuza co kazal ladowac .

jan700

21 grudzień 2018 11:35

Ludzie Putina milczą o aneksji terytorium Ukrainy za to najgłośniej krzyczą przeciwko przekopowi Mierzei Wiślanej, nie zgadzają się na stacjonowanie w Polsce amerykańskich żołnierzy ale nie przeszkadza im Nord Stream II. Która to gazeta należy w Polsce do Putina?

hotin

21 grudzień 2018 11:35

Zdrada narodowa to najwieksze przestępstwo przeciwko Polsce!

krynolinka

21 grudzień 2018 11:35

Obszczymurek nowogrodzki zaraz po niezwykle "wa¿nej rozmowie" z bratem na temat zdrowia mamy, przysn±³. Tak najzwyczajniej w ¶wiecie poszed³ lulaæ.

kantrzyn

21 grudzień 2018 11:35

PROKURATURA NIECH SIÊ WE¬MIE ZA PRZESTÊPCÓW!!! Co oni tam w ogóle badaj± jak wszystko zosta³o ju¿ dawno wyja¶nione???!!!!! Ruski kontroler: WARUNKÓW DO L¡DOWANIA NIE MA! Protasiuk: W takich warunkach nie usi±dziemy. Kazana: Bêdziemy próbowaæ do skutku. B³asik: Zmie¶cisz siê ¶mia³o. I to jest streszczenie przyczyn katastrofy. Reszta w raporcie Millera.