Odbieraj najświeższe wiadomości odnośnie najgorętszych tematów dzięki NewsHub. Zainstaluj już dziś.

Donald Trump o Tillersonie: "Leniwy", "głupi jak but", "bez zdolności umysłowych"

8 grudzień 2018 10:42
83 14

"Mike Pompeo wykonuje świetną pracę, jestem z niego bardzo dumny. Jego poprzednik Rex Tillerson nie miał potrzebnych zdolności umysłowych. Był głupi jak but, a ja nie mogłem się go wystarczająco szybko pozbyć. Był leniwy jak diabli. Teraz jest całkiem nowa sytuacja, świetne nastroje w państwie" - napisał Trump.

Przypomnijmy, że w marcu 2018 r. Trump poinformował o odwołaniu ze stanowiska Tillersona. Zastąpił go właśnie Pompeo, który wcześniej stał na czele CIA. Prezydent USA uzasadniał zmianę faktem, że w wielu sprawach nie zgadzał się z sekretarzem stanu. Zgrzyty dotyczyły m.in. umowy nuklearnej z Iranem.

Czytaj więcej

Udział w sieci społecznych:

Komentarze - 14
lalamido76

8 grudzień 2018 10:46

Lol, przyganial kociol garnkowi...

julietwhiskey

8 grudzień 2018 10:46

Opinie "stabilnego psychicznie" raczej nie stanowią źródła wiedzy w świecie polityki międzynarodowej.

rts44

8 grudzień 2018 10:45

Pañstwa bli¼niacze to USA i POLSKA.Oba te kraje maj± prezydentów specjalnej troski

bmc3i

8 grudzień 2018 10:45

Trzeba wspomnieæ o tym dlaczego Trump tak zatweetowa³. Zrobi³ to w odpowiedzi na ujawnienie w amerykanskich mediach przez Tillersona jak wyglada³a codzienno¶c pracy z Trumpem. Prezydent Trump chce co¶ zrobiæ, Tillerson mówi mu - Rozumiem pañskie intencje panie prezydencie, ale nie mo¿na tego zrobiæ w taki sposób. Zrobienie tego w taki sposób jak Pan chce, ³amie prawo oraz umowy miedzynarodowe - na to prezydent wpada³ we frustracje i wciek³o¶æ.

zyks

8 grudzień 2018 10:45

To samo powie Prezio o Mateuszku, jak go wywali za nieudolno¶æ :((

lucasik

8 grudzień 2018 10:45

...ja tylko w kwestii formalnej: ³umaczenie "...great spirit at State!" jako "¶wietne nastroje w pañstwie" wystawia autorowi s³abiutk± recenzjê :( a PT Czytelników wprowadza w b³±d... "State", który jest przywo³ywany przez Trumpa, to w potocznym jêzyku "U.S. Department of State", czyli Departament Stanu Stanów Zjednoczonych, czyli ichnie Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Czyli nie o ¶wietne nastroje w pañstwie, tylko w ministerstwie chodzi³o. Ró¿nica wydaje siê byæ dosyæ istotna...

lusjola

8 grudzień 2018 10:45

Nikt nie powiedział by tego lepiej - podał własną charakterystykę wypisz wymaluj cały Trump

Zaloguj siê Skomentuj

8 grudzień 2018 10:44

Aby oceniæ lub

minkat

8 grudzień 2018 10:44

zastanawiam sie co ten facet cpa? bo to niemozliwe, zeby tak sie zachowywac na trzezwo.

Oceniono 5 razy

8 grudzień 2018 10:44

O zdolnościach umysłowych Trumpa w roli prezydenta USA, jego talencie dyplomaty i ‘kunszcie’ savoir vivre wolę nie pisać :)

polak66maly

8 grudzień 2018 10:43

Trampek jak Jarkacz. Mowi o innych, a mysli o sobie.

Oceniono 3 razy

8 grudzień 2018 10:43

. ATTENTION, ATTENTION, manm rarytas z Gównej; "W krajach demokratycznego Zachodu mnożą się oznaki rozpadu. Brakuje wielkich przywódców. Musi się chyba coś dramatycznego stać, żeby wielki pokojowy projekt światowy odzyskał dawny blask. Czyli musi być jeszcze gorzej, żeby później zrobiło się lepiej - mówili przewodniczący Komitetu Żydów Amerykańskich David Harris oraz były prezydent RP Aleksander Kwaśniewski."

Oceniono 1 raz

8 grudzień 2018 10:43

Wypowiedzi Trumpa dają obraz jego intelektu. But, to przy nim geniusz...

Oceniono 6 razy

8 grudzień 2018 10:42

No, po takich wieściach, sądzę, że w Polsce, i nie tylko, niektórzy powiedzieliby o Trumpie, że nie dość że „leniwy” to „glupi” jak trep....i ciągle ‘wyskakujący jak Filip z konopi’:).