Odbieraj najświeższe wiadomości odnośnie najgorętszych tematów dzięki NewsHub. Zainstaluj już dziś.

Duże problemy właściciela "Wprost" i "Do Rzeczy"? CBA przeszukało dom Michała Lisieckiego. "Wjechali w pełnym rynsztunku". Ten dementuje..

17 luty 2016 15:04
29 25

Duże problemy Michała M. Lisieckiego, właściciela pism „Wprost” i „Do Rzeczy”. Jak informuje „Gazeta Finansowa”, do mieszkania biznesmena weszli funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Choć „GF” łączyła całe zdarzenie z aferą podsłuchową, to nadesłane do naszej redakcji oświadczenie CBA rzuca inne światło na sprawę.

Czytaj więcej

Udział w sieci społecznych:

Komentarze - 25
peterro

8 marzec 2016 09:15

urzędnik najniższego szczebla, często nie posiadający przygotowani, działający zazwczaj pod presją szefów, lokalnych znajomości wydaje decyzję. I musi za nią odpowiadać. Ile spraw miał taki urzędnik? jedna czy może dzisiątki. Gdzie jest kierownik komórki, sektretarz, starosta i wiecestarosta a może jakiś etatowy członek zarządu. Potrzebne są szybko dobre przepisy, kto nie może wydawac decyzji administracyjnych czy innych rozstrzygnięć, dodatkach z tym związanych, albo obowiązkiem dla urzędów obejmowania takich osób obowiązkowym oc. Gdzie są procedury kontroli zarządczej. W mojej ocenie kierownictow jednostki powinno zostać rozliczone z funkcjonowania procedur kontroli zarządczej, w szczególności zasad nadzoru, weryfikowania i sprawdzania projektów decyzji n zasadzie sporzadził-sprawdził-zatwierdził. To, że jest winna nieumyślna, świadczy o tym, że właśnie procedury zawiodły.

CPL

5 marzec 2016 00:29

To było za PO. Teraz nakazano by wyciąć las.

xxxxxxxxxxxxxxxxxx

4 marzec 2016 16:46

a co jeśli decyzja została podjęta po przekazaniu wszystkich materiałów zebranych przez inne komórki, wydziały i na tamtym szczeblu ktoś zawalił sprawę. Niejednokrotnie w różnych urzędach zbiera się opinie, wywiady itp i wtedy jedna osoba podejmuje decyzję /wystarczy błąd innego pracownika/

mmtt44

5 marzec 2016 01:46

Chore.... Urzędnika, który zarabia jakieś 3 tys. miesięcznie ukażą tak dotkliwą karą, a tych, którzy przyczynili się w ten lub w inny sposób to strat milionowych, nikt nie będzie sądził!

swiezak44

3 marzec 2016 22:15

Synonim, czy Bitek zawsze dostawał takiego amoku jak była górka na akcjach???

Arek554

3 marzec 2016 21:29

Czy jeszcze kiedyś będzie wig20 na poziomie 1800pkt bo nie zdążyłem kupić tanich akcji i martwię się ze będę musiał czekać do następnej bessy kilka lat

georgede

3 marzec 2016 21:13

pisze tu i teraz ze nie zaplaci ani grosza, bedzie sie sto razy odwolywal az sprawa zgnije gdzies w toku

Zgłoś wpis

3 marzec 2016 20:53

jutro będzie odwrotnie, WIG poleci na łeb a zachodnie giełdy w górę, kto jeszcze nie zrozumiał że giełda to szulernia jest imbecylem. Giełga nie ma nic wspólnmego z gospodarką, to taka gra w której zawsze wygrywaja najbogatsi.

rrrrrrrr

3 marzec 2016 18:48

Tylko, że każda decyzja jest przez kogoś pisana, potem jest kierownik i ktoś wyżej, kto składa swój podpis na "wyjściu". I jak zawsze pewnie odpowiada ten najniżej, a reszta znalazła sobie kozła ofiarnego.

Zgłoś wpis

3 marzec 2016 15:31

Bardzo dobrze

birk

3 marzec 2016 15:07

nieumyślna wina? umyślna, dostał w łape i zezwolił , powiniem bulic całość

gość 7

3 marzec 2016 14:26

posłowie też powinni odpowiadać swoim majatkiem za buble prawne i milionowe odszkodowania, które płacimy z podatków

vivide

3 marzec 2016 11:34

300 norm sprzecznych ze sobą, które każdy organ interpretuje inaczej, a tu radość, że w bałaganie prawnym jakiś urzędnik ponosi karę większą niż oprych okradający sklepy na "małe kwoty". Polowanie na czarownice zawsze modne w PL.

Zgłoś wpis

3 marzec 2016 11:34

Właściwy krok na drodze ku normalności, jeszcze „ święte prawo własności” i prawo do obrony życia i mienia i można żyć.

viiio

3 marzec 2016 11:34

To prawo przecież obowiązuje także w innych urzędach. Dlaczego nie jest egzekwowane w ZUSie, US?

jaje

3 marzec 2016 11:33

Nareszcie jakaś jaskółka,ale ten temat w Polsce to stajnia Augiasza...Brawo!

Zgłoś wpis

3 marzec 2016 11:33

"Decyzję o pozwoleniu na budowę unieważnił w postępowaniu odwoławczym wojewoda warmińsko-mazurski. Z tego powodu inwestor, który musiał przerwać prace i dokonać rozbiórki, wytoczył powiatowi powództwo o zwrot poniesionych szkód. Sąd przyznał mu rację i nakazał powiatowi zapłatę ponad 95 tys. zł wraz z ustawowymi odsetkami." Jeżeli decyzja nie miała rygoru natychmiastowej wykonalności, a to jest rzadkością, to jakim prawem Inwestor rozpoczął prace przed zakończeniem postępowania odwoławczego? Prócz tego, co to za urząd gdzie do tej pory urzędnicy nie byli ubezpieczeni od takich przypadków?

bo272

3 marzec 2016 10:00

Niech mi to ktoś wytłumaczy bo dla mnie to bełkot "Na czele blue chipów ponownie stanął dziś KGHM, który zyskał 7,35 procent. Pomogły mu rosnące w ostatnich godzinach sesji notowania miedzi" Miedź wzrosła o 0,5% a wzrosły o ponad 7% mimo odpisu o przekraczającej wyobrażenie analityków wartości 5mld pln... o co chodzi?

Zgłoś wpis

3 marzec 2016 10:00

zpomniałem_

ihaa

3 marzec 2016 10:00

Dziś chyba będzie zmiana taktyki. Ostatnio z -1% wjazd na 0 a dziś odwrotnie z +1 spadnie do 0..

swiezak44

3 marzec 2016 10:00

A DAX czemu nie chce rosnąć? Niemiecka gospodarka chyba ma dużo zamówień, jak tak surowce skupują. No chyba, że jest inaczej..

synonim

3 marzec 2016 09:59

A co tam dziś na rentownościach obligacji niemieckich bo tyle tu było emocji wczoraj w tym temacie

dario75

3 marzec 2016 09:59

Kurcze - taki KGHM: potężne straty na odpis i jaka reakcja + 1,3% w górę! To zakrawa na kpinę. Podobnie LOTOS: wykazuje straty i jest na plusie. To jaki jest w ogóle sens inwestowania, skoro wyniki nie mają żadnego wpływu na kurs? Nieważne, co spółka sobą reprezentuje - ważne, żeby ją ciągnąć bez opamiętania w górę, nawet, jeżeli jest wydmuchą! Czyli można kupić byle co, potem wyjechać sobie na urlop i być pewnym zarobku. BO I TAK MUSI WZROSNĄĆ!

Zgłoś wpis

3 marzec 2016 09:59

sypanka nie będzie, sami się nakarmią po uszy a jak nikt od nich nie kupi to sami sprzedadzą bo niegłupi buaaaaaaaa

swiezak44

3 marzec 2016 09:58

Kiedy będzie to posiedzenie FED-u, pod które tak podciągali???