Odbieraj najświeższe wiadomości odnośnie najgorętszych tematów dzięki NewsHub. Zainstaluj już dziś.

IPN nagle odnalazł 12 tys. teczek agentów wywiadu wojskowego. Dokumenty uznawano za zniszczone

8 marzec 2018 16:37
106 8
IPN nagle odnalazł 12 tys. teczek agentów wywiadu wojskowego. Dokumenty uznawano za zniszczone

Jak podaje komunikat IPN w sumie do Inwentarza Archiwalnego trafiły 63 tys. opisów akt z archiwum IPN. Mowa o dokumentach wytworzonych przez cywilne organy bezpieczeństwa, w tym także pochodzące z tzw. zbioru zastrzeżonego.

Wśród danych zamieszczonych w zbiorach internetowych IPN znajdują się opisy zmikrofilmowanych niemal 12 tysięcy teczek personalnych i ok. 1700 kart ewidencyjnych agentury Informacji Wojskowej i WSW.

Czytaj więcej

Udział w sieci społecznych:

Komentarze - 8
Norbert Maksymiuk

8 marzec 2018 16:41

Widocznie były potrzebne skoro tak nagle się znalazły :)

Oceniono 6 razy

8 marzec 2018 16:41

Antoni o nich nie wiedział? Dziwne.

fakiba

8 marzec 2018 16:41

Ciekawe kogo dotyczą że teraz się znalazły , coś brzydko to pachnie

Oceniono 7 razy

8 marzec 2018 16:39

Jeżeli jakakolwiek sprawa ociera się o służby i padają słowa:"nagle okazało się","zupełnie niespodziewanie","nikt nie przypuszczał","znalazło się to co uważano za zniszczone"-nie należy temu wierzyć:))

Oceniono 10 razy

8 marzec 2018 16:39

To na kogo teraz się szykujemy? A nie ma tam czasem tej lojalki, co to jej nigdy nie było?

def11

8 marzec 2018 16:38

Rozumiem, że odpisy są już w szafie na Nowogrodzkiej, gdzie I hakowy RP robi "politykę"

Oceniono 8 razy

8 marzec 2018 16:38

Antoś z zespołem podrzucił?...

elenem

8 marzec 2018 16:38

Coś takiego.... "nagle" się znalazły? :))) A to dobre sobie. To cóż takiego w nich jest i kogo obciaża skoro PIS o tym milczał od 2016 roku? cicho sza ! :) Może byc ciekawie, o ile nie zniszczą albo nie ukryją tego. Wychodzi na to ze praca w Policji lub wojsku to wysokie ryzyko zawodowe, np za 20 lat znów komus emeryturę odbiorą za to ze np strzegł posłów PIS i ONR. Juz lepiej wybierać mniej ryzykowne profesje. Dziwne ze jeszcze nikt tu nie skomentował, poza mną. :))