Odbieraj najświeższe wiadomości odnośnie najgorętszych tematów dzięki NewsHub. Zainstaluj już dziś.

Kolizja na lotnisku w Stambule. Pasażerski A330 dosłownie ściął statecznik w tureckim samolocie

13 maj 2018 19:36
78 13
Kolizja na lotnisku w Stambule. Pasażerski A330 dosłownie ściął statecznik w tureckim samolocie

Samolot koreańskich linii lotniczych rozpoczynał właśnie kołowanie i zmierzał, w kierunku pasa startowego. W pewnym momencie większy airbus A330-300 mijał innego airbusa tureckich linii lotniczych, model A321. Nagle nastąpił głośny trzask, bo koreański samolot zahaczył wygiętą ku górze końcówką skrzydła, tzw. wingletem o statecznik pionowy tureckiej maszyny. W efekcie statecznik został doszczętnie zniszczony.

Na miejsce wysłano straż pożarną, która zabezpieczyła teren. Rozpoczęto także śledztwo w sprawie incydentu.

Czytaj więcej

Udział w sieci społecznych:

Komentarze - 13
drdr2

13 maj 2018 19:40

Patrz w lusterka, airbusy s± wszêdzie

Leonard Kera

13 maj 2018 19:39

Siê wyklepie, Janusze w Polsce kupi± jako nie bity.

fruqo3

13 maj 2018 19:39

Polecam uwadze tych co twierdz±, ¿e zapiête pasy to g³upota.

xegar

13 maj 2018 19:38

Profesor Binienda z Zespo³em Macierewicza (choroba taka) dziêkuje za film!!! Teraz nikt nie zaprzeczy, ¿e samolotowymi skrzyd³ami mo¿na ci±æ mosty, betonowe filary i baobaby!!!

Zaloguj siê Skomentuj

13 maj 2018 19:37

Aby oceniæ lub

Krzysztof Adamski

13 maj 2018 19:37

dogadali siê czy wzywali policjê?

ja5569

13 maj 2018 19:37

Ech, te airbusy... W tym kontekscie ciekaw jestem, jak to bedzie z tymi samokierujacymi samochodami, ktorymi General Motors tak sie chwali. Nie chcialbym byc czarnowrozem, ale...

lot23

13 maj 2018 19:37

very good i powinni dziękować Korei że ich nie zahaczyli w powietrzu.a to lotnisko w Istambuł to jest pechowy :mnie też okradli w ich biurze Pegasus na 150 euro bo zamiast biletu do Barcelony sprzedali mi do Brukseli i jeszcze się sku...syny pluli jak chciałem zwrot lub zamianę w efekcie nic nie oddali, ale na szczęście szybko kupiłem bilet w wizzair i nigdy więcej Turcji. ludzie z innych krajów także z Albanii mowili mi na tym lotnisku że bardzo kradną pod rządami Erdogana bo on im tak każe.

Oceniono 2 razy

13 maj 2018 19:37

i dobrze zrobił

loneman

13 maj 2018 19:36

U nas gdyby to dotyczylo rzadowego samolotu czy zdarzylo na ruskim / niemieckim lotnisku od razu by TvQ, poslowie jak Pieta czy "salatkowa mucka" oraz ich trolle pitolili o kolejnym "zamachu" :/

krunghtep01

13 maj 2018 19:36

Z filmu wynika ze Airbus poruszal sie na drodze kolowania swoim 'torem'.Natomiast turecki byl zle zaparkowany.

shtalman

13 maj 2018 19:36

Samolot na p³ycie mo¿e porusza³ siê z prêdko¶ci± 30 km/h, TU154 rozwali³ siê przy prêdko¶ci oko³o 275 km/h, niech mi teraz towarzysze pseudonaukowcy z podkomisji wyja¶ni± dlaczego twierdz± ¿e nie powinien siê rozwaliæ

drdr2