Odbieraj najświeższe wiadomości odnośnie najgorętszych tematów dzięki NewsHub. Zainstaluj już dziś.

NASA wystrzeliła sondę Parker Solar Probe. To pierwszy w historii lot tak blisko Słońca

12 sierpień 2018 14:04
61 7

Sonda Parker Solar Probe została wystrzelona przez NASA w niedzielę z przylądka Cape Canaveral na Florydzie o 3.31 czasu miejscowego. Sonda ma zbadać procesy cieplne zachodzące w rejonie Słońca, dolatując pierwszy raz w historii na tak bliską odległość.

NASA wystrzeliła sondę na pokładzie rakiety Delta IV Heavy w historyczną misję. Statek, który kosztował 1,5 miliarda dolarów, ma zbadać tajemnice burz słonecznych.

Czytaj więcej

Udział w sieci społecznych:

Komentarze - 7
Zaloguj siê Skomentuj

8 grudzień 2018 17:36

Aby oceniæ lub

freud1

8 grudzień 2018 18:28

Amerykanski polish joke. Polacy wystrzelili rakiete na slonce. Zeby nie splonela, wystrzelili ja w nocy.

jozbieszczad

8 grudzień 2018 16:41

Z regu³y amerykanie szukaj± wody lub ¿ycia na innych planetach . Co ich odwiod³o od tego w tym przypadku ?

norbertrabarbar

12 sierpień 2018 14:06

Ego prezesa ju¿ dawno minê³o s³oñce.

krunghtep01

12 sierpień 2018 14:05

Na 90% napedzana rosyjskimi silnikami podwojnego spalanie [lub opartymi na tamtej juz ponaad 30-letniej technologii ] Kolor gazow wylotowych sugeruje ze paliwem jest nafta a nie wodor jak w silnikach amerykanskich.No i brak silnikow pomocniczych na paliwo stale.

Black Swan

8 grudzień 2018 17:39

"Sonda Parker Solar Probe wystrzelona w kosmos" i bóg katolików do tego dopu¶ci³? Dziwne... A nawet bardzo dziwne bo przecie¿ ten ich bóg to jaki¶ potwór jest, który bez mrugniêcia powiek±, nieodwo³anie skarze was na mêki piekielne z powodu takiej b³ahostki jak choæby nieuczestniczenie w co tygodniowych szamañskich praktykach... Za zwyk³e (i w gruncie rzeczy niewinne) chêdo¿enie cudzej ¿ony ten potwór przygotowa³ dla ciebie miejsce pe³ne ognia, ¿aru, dymu i cierpienia, gdzie bêdziesz p³on±³, dusi³ siê, sma¿y³ siê i charcza³ po wsze czasy ale … ten potwór zrobi ci te okrucieñstwa, z mi³o¶ci do ciebie... Tak to bêdzie wygl±da³o wg. katolików i oni w to wierz±... Doro¶li ludzie.... Dlatego siê dziwiê, ze ten ich Potwór zgodzi³ siê by¶my wsadzali kamerê do jego kuchni... Mo¿e zaspa³?

jahodovy

12 sierpień 2018 14:04

Po huk? Za te pieni±dze mo¿na by zainstalowaæ sporo paneli s³onecznych oszczêdzaj±c w ten sposób ¶rodowisko Ziemi.