Odbieraj najświeższe wiadomości odnośnie najgorętszych tematów dzięki NewsHub. Zainstaluj już dziś.

Piotrków Trybunalski i mieszkańcy zawierzeni Matce Boskiej. Aktu dokonał prezydent miasta

8 grudzień 2018 18:42
75 13

Uroczystość odbyła się podczas sobotniej mszy świętej w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Piotrkowie - podaje "Dziennik Łódzki". W uroczystości oprócz piotrkowian wzięli udział m.in. poseł PiS Grzegorz Lorek i przedstawiciele władz samorządowych Piotrkowa, w tym prezydent Krzysztof Chojniak, który dokonał aktu zawierzenia.

- Jako prezydent Piotrkowa Trybunalskiego, klękam przed Bogiem i przed Tobą, Maryjo, w obecności wszystkich Aniołów i Świętych, Męczenników i patronów Polski oraz wszystkich tutaj zebranych, aby zawierzyć Twojemu Niepokalanemu Sercu miasto Piotrków Trybunalski - jego władze samorządowe, wszystkich p...

Czytaj więcej

Udział w sieci społecznych:

Komentarze - 13
jurek4491

8 grudzień 2018 18:47

To jest obrzêd XIX-nasto wieczny , jednak jeste¶my ciemnot± umys³ow± , no nie my wszyscy tylko PiSiory i PiSioro-podobni .

komentarz

8 grudzień 2018 18:46

Jakim prawem mieszkañcy, zdewocia³y ³bie?! Przecie¿ w¶ród mieszkañców s± atei¶ci, agnostycy, innowiercy, bezwyznaniowcy. Jakim prawem podci±gasz ich pod rzymsk± sektê?!

dziadekjam

8 grudzień 2018 18:46

"Piotrków Trybunalski i mieszkañcy zawierzeni Matce Boskiej. Aktu dokona³ prezydent miasta." ================================================================== Czyli pan prezydent jako zbêdny mo¿e podaæ siê do dymisji? :-)

szabepio

8 grudzień 2018 18:45

To w takim razie zwolnic te indywiduum tego tzw prezydenta bo w tych okolicznosciach przyrody nie jest juz potrzebny.

2kotunia1

8 grudzień 2018 18:45

zabobon i ciemnogród, gdzie Ci ludzie ¿yj±?

Zaloguj siê Skomentuj

8 grudzień 2018 18:44

Aby oceniæ lub

polakadam

8 grudzień 2018 18:44

Katechetka pyta na lekcji dzieci: - Czy wiecie jak wygl±da Matka Boska Jasiu krzyczy: - Ja wiem, ja wiem - No to jak? - Wysoka,szczup³a,blondynka - Jasiu sk±d Ty to wiesz? Jasiu na to: - Rano od ksiêdza z plebani przez okno wychodzi³a i ksi±dz do niej mówi³ "Matko Bosko" ¿eby Cie kto nie zauwa¿y³

imagistyk

8 grudzień 2018 18:43

To naprawdê dzieje siê w XXI wieku ?!?!

Rękaw Czarnoksiężnika

8 grudzień 2018 18:43

Średniowiecze i do tego PRL.

Oceniono 5 razy

8 grudzień 2018 18:43

Ciekawe ile Matka Boska weźmie za zawierzenie. Chrzanowski od Czarneckiego chciał 40 baniek...

euro67

8 grudzień 2018 18:43

Jak komus to przeszkadza to niech zawierzy swoje miasto, lub rodzine Stalinowi lub Mao.

ochujek

8 grudzień 2018 18:42

¯ydówce zawierzy³? To chyba nie katolik. W kraju szmalcowników to obciach.

Oceniono 1 raz

8 grudzień 2018 18:42

zabobon i ciemnogród, gdzie Ci ludzie żyją?