Odbieraj najświeższe wiadomości odnośnie najgorętszych tematów dzięki NewsHub. Zainstaluj już dziś.

PiS nie zgodzi się na referendum Dudy? Partia rządząca obawia się porażki frekwencyjnej

13 czerwiec 2018 07:17
48 9

Prezydent Andrzej Duda przedstawił 15 pytań, które chciałby zadać w swoim referendum. Są wśród nich pytania o zmianę samej ustawy zasadniczej, umieszczenie w niej odwołania do "chrześcijańskiego dziedzictwa Polski i Europy", członkowska w UE czy ochronę pozycji rodziny.

Wniosek w sprawie referendum ma wpłynąć do Senatu najwcześniej 20 lipca. Wiele jednak wskakuje ma to, że PiS nie jest zachwycone pomysłem przeprowadzenia referendum.

Przeczytaj także: PiS bez gwarancji na samodzielne rządzenie. Musiałoby szukać koalicji z Kukizem [SONDAŻ]

Czytaj więcej

Udział w sieci społecznych:

Komentarze - 9
dert4

13 czerwiec 2018 07:24

Referendum ma sens, ale tylko razem z wyborami. Na osobne Polacy nigdy się nie zgodzą i nie pójdą do urn. Ta zabawa kosztuje 100 baniek.

Mirosław Jankowski

13 czerwiec 2018 07:23

I bardzo słusznie skąpo obdarzony wzrostem się boi, Już czuje nosem totalną klęskę

Oceniono 8 razy

13 czerwiec 2018 07:22

Słusznie się obawia - Referendum Anżeja należy zbojkotować, jak zresztą całą kaczą sektę.

krynolinka

13 czerwiec 2018 07:21

No i co Duduś, wygląda na to, że dostałeś kopa....

Oceniono 5 razy

13 czerwiec 2018 07:20

Bojktot referendum w sprawie konstytucji prezydenta który łamie konstytucję jest pewny.

bialeem

13 czerwiec 2018 07:19

Takich pierdół jak uczestnictwo w międzynarodowych sojuszach czy kwotowe wsparcie finansowe dla jakiejś grupy nie umieszcza się w konstytucji. Czy maliniak w ogóle wie czym jest konstytucja? Czy jak nie wie, to powinien stać na jej straży?

Oceniono 1 raz

13 czerwiec 2018 07:18

Suski nie do konca rozumie o co w czyms chodzi. I co, tak nagle zaczelo mu to przeszkadzac? Przeciez to standard. :)

def11

13 czerwiec 2018 07:18

Może i Duda chciałby referendum, żeby poza łamaniem konstytucji i bycia notariuszem prezesa jakoś odcisnąć na kartach historii swoją prezydenturę, ale pamiętajmy, że Duda przede wszystkim walczy o reelekcję, a tą może mu dać tylko wyborca centrum, stąd te przekomarzania i "spory" z PiS-em w teatrzyku pt "jaki jestem niezależny prezydent wszystkich Polaków", by wizerunkowo odkleić pana Adriana od macierzystej partii. Oczywiście nie przeszkadza to Dudzie w walce w obozie zjednoczonej prawicy o schedę po prezesie ...

zegrz