Odbieraj najświeższe wiadomości odnośnie najgorętszych tematów dzięki NewsHub. Zainstaluj już dziś.

Podwyższenie kwoty wolnej od podatku do 8 tys. zł? Posłowie PiS za odrzuceniem projektu PO

25 luty 2016 14:48
19 12
Podwyższenie kwoty wolnej od podatku do 8 tys. zł? Posłowie PiS za odrzuceniem projektu PO

Podwyższenie kwoty wolnej w PIT do 8 tys. zł wraz z mechanizmem jej waloryzacji i rekompensatami dla samorządów przewiduje projekt PO, nad którym debatował w czwartek Sejm. PiS chce odrzucenia projektu w pierwszym czytaniu, argumentując to troską o finanse państwa.

Poseł Jan Grabiec przedstawiając propozycję PO projektu nowelizacji ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (PIT) oraz ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego podkreślił, że zmiany są potrzebne w związku z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego z jesieni ubiegłego roku.

Czytaj więcej

Udział w sieci społecznych:

Komentarze - 12
kwmskK

26 luty 2016 18:48

PiS chyba skutecznie utwierdza wszystkich w przekonaniu, że ta kadencja to pierwsza i ostatnia...

uytr

27 luty 2016 16:59

To znaczy,ze w w czasie kampanii wyborczej starczało na podniesienie kwoty wolnej od podatku?

jasio366

26 luty 2016 18:18

Proponuje wejść do sejmu i powiesić tych złodziei. Kto ze mną?

Igor30

26 luty 2016 11:10

No i co, zwolennicy PiS-u, kopara opadła, ładnie was wydudał wasz ukochany Jarosław Szydło :)

ja9358839

26 luty 2016 11:07

kolejna obietnica wyborcza PiS poszła się bujać!

reed909

26 luty 2016 10:17

na czarnych co roku płacimy kilka mld PLN - więc w czym problem? kwota wolna od podatku powinna być uśredniona względem innych krajów europejskich - pewni wyszłoby coś ok 20 tysięcy złotych...A NA CZARNĄ zarazę i 20 mPLN się znalazło ..oraz dodatkowe 26 mPLN + odsetki - TAKI TERAZ MAMY CZARNY KRAJ ...ludzie pracujący mają gxwno - a czarne nieroby dostają miliardy

naoko

26 luty 2016 02:53

jeszcze nikt tak nie spieprzyl Polski w 100 dni - chyba rekord - moze ktos inny ich pobije z cazsem

Obłudnicy PO

26 luty 2016 02:12

PO rządząc twierdziła, że nie ma możliwości podwyższenia kwoty wolnej. Teraz chce by budżet się zawalił a odpowiedzialność za to będzie ponosić PiS. Rząd zapewnia, że kwota wolna od podatku będzie wprowadzona w następnych latach etapami.

mirek372

25 luty 2016 14:49

Podwyższenie kwoty wolnej od podatku byłby o wiele większą pomocą dla rodzin od tego durnego programu 500+, który jest zwykłym oszustwem PiSu. Tym bardziej, że PiS obiecywał podwyższenie kwoty wolnej od podatku.

ZK590

25 luty 2016 14:49

dla tych co "co rok to prorok" na prezenty 500+ kasa w budżecie jest. Dla ciężko pracujących nawet ponad 40 lat nie ma ani na emeryturę ani na kwotę wolną od podatku. W polsce ZAWSZE były chore rządy z idiotycznymi i pomysłami na zawoalowane złodziejstwo.

Zgłoś wpis

25 luty 2016 14:48

marek pytek 51r.

Zgłoś wpis

25 luty 2016 14:48

Nikt ani PO ani PIS nie chciało wziąć na siebie tego zobowiązania. Widać znacznie obciążającego budżet. Za to każda z tych partii dobrze gra tę kwotą. Eh. Sznurek pętla i obie partie wysadzić z tego rządowego wagoniku. Niech się szantażują pod sejmem. Naród widzi coraz więcej i coraz więcej zmian na wiejskiej będzie....