Odbieraj najświeższe wiadomości odnośnie najgorętszych tematów dzięki NewsHub. Zainstaluj już dziś.

Polska młodzież jest katolicka i prawicowa? Wyniki badań nie pozostawiają złudzeń. Jest inaczej

20 czerwiec 2018 15:00
81 15
Polska młodzież jest katolicka i prawicowa? Wyniki badań nie pozostawiają złudzeń. Jest inaczej

Przywiązanie do religii, jej znaczenie w życiu i częstotliwość praktyk religijnych dzielą nasz kraj na pół. Bynajmniej nie na Polskę A i Polskę B czy bogatych i biednych. Linia podziału biegnie między młodymi dorosłymi i ich starszymi rodakami – wynika z najnowszego badania Pew Research Center, dotyczącego religijności na świecie.

Amerykański fact-tank, zajmujący się badaniami społecznymi, demografią i sprawami publicznymi przeprowadził w 106 państwach szczegółowe ankiety, w których pytał ludzi o rożnego rodzaju zmienne i zachowania, które wpływają na ich stosunek do religii, religijności i wiary. Autorów badania najbardziej ...

Czytaj więcej

Udział w sieci społecznych:

Komentarze - 15
justas32

20 czerwiec 2018 15:05

Badanie pokazało że statystycznie najbardziej wierzą biedni i niewykształceni. Nihil novi sub sole ...

Zaloguj siê Skomentuj

20 czerwiec 2018 15:04

Aby oceniæ lub

bioder65

20 czerwiec 2018 15:04

Wbrew pozorom m³odzie¿ jest inteligentna ,czego nie mo¿na powiedzieæ o typowym katoliku.

j1200

20 czerwiec 2018 15:04

bardzo mnie ta tendencja cieszy. Powoli nadchodzi normalno¶æ.

Oceniono 47 razy

20 czerwiec 2018 15:04

Tak, jestem w grupie "starszych". Nie, nie jestem religijny. Nie, nie jestem "innowiercą". Tak, nie trawię idiotów, bez względu na to, w jakiej są partii, lub kogo popierają.

j1200

20 czerwiec 2018 15:04

bardzo mnie ta tendencja cieszy. Powoli nadchodzi normalność.

Oceniono 21 razy

20 czerwiec 2018 15:03

religia powstała, gdy pierwszy cwaniak poznał pierwszego głupca. Mark Twain

superpolpol

20 czerwiec 2018 15:02

Piñcet plus, S³awomir, browar, Biedra, Doda, Vega Patryk, tempota - to s± atrybuty Wielkiej Polskiej M³odzie¿y Katolickiej, aha i totalny brak ksi±¿ek...

justas32

20 czerwiec 2018 15:02

Badanie pokaza³o ¿e statystycznie najbardziej wierz± biedni i niewykszta³ceni. Nihil novi sub sole ...

gruzek

20 czerwiec 2018 15:02

Jest na szczęście nadzieja na upadek czarnej mafii.

gruzek

20 czerwiec 2018 15:01

Jest na szczê¶cie nadzieja na upadek czarnej mafii.

Oceniono 49 razy

20 czerwiec 2018 15:01

Pińcet plus, Sławomir, browar, Biedra, Doda, Vega Patryk, tempota - to są atrybuty Wielkiej Polskiej Młodzieży Katolickiej, aha i totalny brak książek...

Oceniono 27 razy

20 czerwiec 2018 15:00

Good news. Kościól polski to rozbestwiony kolos, ale na (starych) glinianych nogach. A tak na marginesie, to bycie ateistą nie implikuje automatem lewicowosci. Wiem z autopsji.

bioder65

20 czerwiec 2018 15:00

Wbrew pozorom młodzież jest inteligentna ,czego nie można powiedzieć o typowym katoliku.

Oceniono 36 razy

20 czerwiec 2018 15:00

Religia to trucizna.