Odbieraj najświeższe wiadomości odnośnie najgorętszych tematów dzięki NewsHub. Zainstaluj już dziś.

Ponad 30 osób nie żyje, 1721 nietrzeźwych za kółkiem. Policja podsumowuje długi weekend

19 czerwiec 2017 06:35
54 8
Ponad 30 osób nie żyje, 1721 nietrzeźwych za kółkiem. Policja podsumowuje długi weekend

Od środy do niedzieli na drogach w całej Polsce doszło do 439 wypadków, w których zginęły 32 osoby, a 574 było rannych - poinformował Dawid Marciniak z zespołu prasowego Komendy Głównej Policji. Policjanci zatrzymali 1721 nietrzeźwych kierowców.

W ubiegłym roku w tym samym czasie doszło do 471 wypadków, w których zginęło 51 osób, a 577 było rannych. Zatrzymano także 1576 nietrzeźwych kierowców.

Przeczytaj także: Marsylia: Samochód wjechał w wiaty autobusowe. Nie żyje jedna osoba

Czytaj więcej

Udział w sieci społecznych:

Komentarze - 8
JackPlacki 12 dni temu

19 czerwiec 2017 10:22

Jakby w Polsce była granica 0,8 promila, jak we Francji czy Anglii, to tych nietrzeźwych byłoby 3 razy mniej.

Zaloguj się aby oceniać

19 czerwiec 2017 10:04

A radary to mowi wam tu cos ,polacy szaleja na drogach ,jezdza jak na rajdzie !!!!!!!!! jak jestem w Polsce na wakacjach to nawet trabia na mnie jak jade przepisowo !

roaden 12 dni temu

19 czerwiec 2017 11:20

Albo trzy razy więcej... Bo już wtedy to każdy by uważał że na ,,jedno piwko'' przed trasą może sobie pozwolić. Nie mówiąc o byciu wczorajszym. Tylko natychmiastowy areszt za samo prowadzenie po pijaku (bez spowodowania wypadku) i natychmiastowa konfiskata mienia na poczet wysokich kar jest lekarstwem na tą plagę. I nie ma że ktoś brał

maxymco 12 dni temu

19 czerwiec 2017 09:48

Sensacja dnia normalnie. Przecież polactwo inaczej nie potrafi. Tylko drastyczne kary i obligatoryjne więzienie załatwi problem.

WB1 12 dni temu

19 czerwiec 2017 11:29

Czyli długi weekand był stosunkowo bezpieczny. 32 ofiary śmiertelne w ciągu 5 dni czyli 6,4 osoby/dobę to poniżej średniej krajowej ok. 8,2os./dobę (ok. 3000os./rok).

Eee 12 dni temu

19 czerwiec 2017 09:45

Zabranie prawka nie działa, bo jeżdżą bez niego. Kary finansowe nie działają, bo nie da się ściągnąć. Wsadzanie do więzienia nie działa, bo więzienia są już tak przepełnione, że ludzie czekają w kolejce na odbycie wyroku. TYLKO natychmiastowa i bezwarunkowa konfiskata samochodu zadziała. Co jak jechał pożyczonym autem? Konfiskujemy

Yaspi 12 dni temu

19 czerwiec 2017 09:23

Ciągle to samo. Czy naprawdę tak trudno poradzić sobie z pijanymi kierowcami? Wystarczy chcieć.

Lubin333 12 dni temu

19 czerwiec 2017 11:45

Narzędzia by walczyć z takimi kierowcami są , tylko w jakiś dziwny sposób nikomu nie chce tego robić , dlaczego? Tego też nikt nie wie.