Odbieraj najświeższe wiadomości odnośnie najgorętszych tematów dzięki NewsHub. Zainstaluj już dziś.

Profesor odmawia Dudzie. Nie przyjdzie na obchody rocznicy powstania w getcie

17 kwiecień 2018 08:09
58 7

Na 19 kwietnia przypada rocznica powstania w getcie warszawskim. W Warszawie w oficjalnych, państwowych obchodach, weźmie udział prezydent Andrzej Duda i zaproszeni goście. Jednak już wiadomo, że niektórzy z nich nie pojawią się na uroczystości.

Prof. Henryk Szlajfer, emerytowany politolog i ekonomista z PAN i Uniwersytetu Warszawskiego, napisał list, w którym odrzuca zaproszenie prezydenta. "Z przykrością informuję, że Pańskiego zaproszenia nie mogę przyjąć. Piszę „z przykrością”, albowiem w innych okolicznościach udział Prezydenta RP w te...

Czytaj więcej

Udział w sieci społecznych:

Komentarze - 7
Oceniono 6 razy

17 kwiecień 2018 08:12

Adrian zaproś Ziemkiewicza. Ucieszy się.

krynolinka

17 kwiecień 2018 08:12

Duduś faktycznie będzie niedługo tylko na oficjalne otwarcie wykopków i dożynki jeździł. Nigdzie go nie chcą. 210 milionów rocznie..

zgniot

17 kwiecień 2018 08:11

A po jakiemu ten Szlajfer do Pana Prezydenta napisał? Te cytaty to oryginał czy tłumaczenie?

Oceniono 1 raz

17 kwiecień 2018 08:10

Jak to krzyczeli ci wszyscy sympatyczni patrioci zebrani pod Pałacem w dniu podpisania ustawy o IPN? O ile pamiętam, to chyba jakoś tak: zdejmij jarmułkę, podpisz ustawę? Posłuchał, więc teraz ma... :-))

jxl82

17 kwiecień 2018 08:10

Obchody rocznicy wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim - miniatura Obchody rocznicy wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim - miniatura Obchody rocznicy wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim - miniatura Obchody rocznicy wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim - miniatura Zobacz zdjęcia (5) "Działalność obozu politycznego, z którym jest Pan związany, jest sprzeczna z wartościami, o które walczyli powstańcy". Czy można lepszymi słowami scharakteryzować "Dojną Zmianę"?

fakiba

17 kwiecień 2018 08:09

Bardzo trafna i słuszna odprawa dla Dudy

remo29

17 kwiecień 2018 08:09

Ale za to na dożynkach w Pierdzirowach będzie fajnie.