Odbieraj najświeższe wiadomości odnośnie najgorętszych tematów dzięki NewsHub. Zainstaluj już dziś.

Przegląd prasy. Dane polskich szpiegów ujawnione. Z powodu ustawy o IPN

18 kwiecień 2017 08:56
69 13
Przegląd prasy. Dane polskich szpiegów ujawnione. Z powodu ustawy o IPN

Nazwiska polskich szpiegów, którzy rozpoczęli służbę przed 1989 rokiem znalazły się w domenie publicznej z powodu ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej - podała wtorkowa "Gazeta Wyborcza". Zdaniem ekspertów takie ujawnienie danych może zagrażać bezpieczeństwu tych osób.

W publicznie dostępnym katalogu Instytutu Pamięci Narodowej ujawniono dane prawie tysiąca oficerów i agentów wywiadu PRL i III RP. Znalazły się tam nazwiska legalizacyjne, pod którymi oficerowie występowali za granicą - poinformowała "Wyborcza".

Czytaj więcej

Udział w sieci społecznych:

Komentarze - 13
Bol 2 dni temu

18 kwiecień 2017 19:27

kiedy dziennikarze pytali o działalność Thomasa Lawrence (był szpiegiem na początku XX wieku) przedstawiciel rządu brytyjskiego odmówił jakiegokolwiek komentarza

Zaloguj się aby oceniać

18 kwiecień 2017 16:13

WYGLĄDA NA TO , ŻE SZPIEG POWINIEN DO KOŃCZA SWEGO ŻYWOTA BYĆ UTAJNIONY I MIEĆ IMMUNITET!?SUPR ROBOTA TO JEST!?AHOJ!

QFC 2 dni temu

18 kwiecień 2017 16:59

Dla ścisłości historycznej: szpiedzy zaczynający swe kariery w PRL-u (nawywani błędnie polskimi szpiegami) to były ruskie szpiony. Zatem ich dane nie tylko wolno ale i należy publikować, aby hańba im towarzyszyła. A najlepiej do smoły i pierza.

tokmada 2 dni temu

18 kwiecień 2017 14:32

Co masz z historii? :)

SKIPPER21 2 dni temu

18 kwiecień 2017 14:12

Dla kogo dzialal wywiad przed 1989? Czy uwaza sie, ze Polska przed 1989 byla wolna? Czy Rosjanie mieli jakiekolwiek ograniczenia w dostepie do informacji polskiego wywiadu? Tak wiec panowie krytykujacy ujawnienie nazwisk agentow, zadajcie sobie pytanie, kogo bronicie. Wszyscy teraz przyznaja, ze do 1989 nie bylismy niepodleglym panstwem. Czyli, logicznie

Zbig84 2 dni temu

18 kwiecień 2017 18:18

Szanowni władcy Polski. Cóż wam ten kraj takiego uczynił, że tak go osłabiacie? Weźcie już lepiej swoje zabawki i wracajcie do piaskownicy. To pasmo "sukcesów" zaczyna być przerażające.

kayy2 2 dni temu

18 kwiecień 2017 13:27

RZAD PISu już całkowicie rozlozyl POLSKIE na łopatki,na kozysc wschodniego szefa.

turwal 2 dni temu

18 kwiecień 2017 13:19

I ja mam być patriotą ?????? Bez żartów.

kkoren 2 dni temu

18 kwiecień 2017 18:50

pewnie wina Tuska..... lol

Dorotaska 2 dni temu

18 kwiecień 2017 12:42

Jeżeli którakolwiek z tych osób zginie "w wypadku" lub innych nietypowych okolicznościach, osoby odpowiedziane za ujawnienie tych danych powinny być sądzone jak za morderstwo. Bo jak to inaczej oceniać???

jacsosna 2 dni temu

18 kwiecień 2017 17:07

Własnie Pis-owi udało sie zamknac rozdział pt Polski wywiad i kontrwywiad. kto przy zdrowych zmyslach podejmie prace z wywiadem kraju gdzie jutro na słupach ogłoszeniowych bedzie mógł zobaczyc swoja fotke i nazwisko. ŻENADA.

AnnCaa 2 dni temu

18 kwiecień 2017 12:41

Tak się dzieje w państwie, gdy do władzy dochodzą nieodpowiedzialni ludzie.

Zaloguj się aby oceniać

18 kwiecień 2017 08:56

Ten kraj to jest jeden wielki kabaret. Żenada. Naprawdę wstydzę się być polakiem każdego dnia.