Odbieraj najświeższe wiadomości odnośnie najgorętszych tematów dzięki NewsHub. Zainstaluj już dziś.

Przerażająca mapa świata. Widać na niej, że fala upałów nie ominie nawet Syberii

5 lipiec 2018 16:15
91 17
Przerażająca mapa świata. Widać na niej, że fala upałów nie ominie nawet Syberii

Sprawę fali upałów, jaka występuje praktycznie na całym globie, szeroko opisuje "Washington Post", powołując się na wyniki z bazy Climate Reanalyzer, która jest prowadzona przez Uniwersytet w Maine.

Na mapach pogodowych, które zamieszczono na stronie Climate Reanalyzer, widać jak na dłoni rekordy ciepła, jakie odnotowano w kilkunastu miejscach na świecie w ostatnim czasie. Upały uderzyły we wschodnią część Kanady, raczej chłodne Irlandię i Szkocję, nie oszczędziły też dalekiej Syberii.

Czytaj więcej

Udział w sieci społecznych:

Komentarze - 17
Oceniono 4 razy

5 lipiec 2018 16:21

Petsamo, obecnie Piecznga, Rejon Murmanski. Temperatura latem 1942 ponad 30 stopni Celciusza. Walter Schuck pilot Luftwaffe - 7/Jagdgeschwader 5

Oceniono 9 razy

5 lipiec 2018 16:20

Na miejscu paleotologów zacietałabym łapki i jechała do Rosji. Zmarzlina może odkryć wiele skarbów.

pamejudd

5 lipiec 2018 16:19

Ciepełko!!!!!!!!

quince99

5 lipiec 2018 16:19

Co za durny pismak to pisa³, na Syberii zawsze zim± by³y mrozy a latem potworne upa³y

wkkr

5 lipiec 2018 16:18

Latem upały na Syberii to nic nadzwyczajnego.....

Oceniono 1 raz

5 lipiec 2018 16:18

A deszczu jak nie było tak nie ma :(

quince99

5 lipiec 2018 16:18

Co za durny pismak to pisał, na Syberii zawsze zimą były mrozy a latem potworne upały

Zaloguj siê Skomentuj

5 lipiec 2018 16:18

Aby oceniæ lub

calcinus

5 lipiec 2018 16:18

Jak ju¿ tak o rekordach rozmawiamy, to dla porz±dku chcia³em przypomnieæ, ¿e na Antarktydzie pad³ niedawno rekord zimna, zosta³ pobity o ponad 10 stopni.

fields1

5 lipiec 2018 16:18

Super. Wreszcie mi brzoskwinie na dzia³ce dojrzej± bo w ostatnich latach by³o na to za zimno.

Oceniono 11 razy

5 lipiec 2018 16:17

A kretyni się cieszą...

azalka12

5 lipiec 2018 16:17

Skad zdziwienie, ze klimat ewoluuje? Przeciez zawsze tak bylo i bedzie, czlowiek swoim istnieniem nie zmieni praw Natury!

wkkr

5 lipiec 2018 16:17

Latem upa³y na Syberii to nic nadzwyczajnego.....

lubat

5 lipiec 2018 16:17

"...fala upa³ów nie ominie nawet Syberii" Nie pamiêtam, czy to by³o w podstawówce czy ogólniaku, ale to takie abc wiedzy o klimacie kontynentalnym, a wiêc na Syberii: zimy d³ugie i mro¼ne a lata krótkie, ale bardzo upalne. Kto wagarowa³ w szkole, mo¿e zerkn±æ do Wikipedii. Co radzê i autorowi tekstu.

miikz

5 lipiec 2018 16:16

i dobrze potrzebne jest masowe wymieranie homo sapiens!!!!! a najlepiej wymieranie każdego homo sapiens religionus!!!!! i może zacząć się od kaczej wolski.......

Oceniono 16 razy

5 lipiec 2018 16:16

Mnie upały nie dotyczą. Włączyłem sobie klimatyzator (23 C) i całe gorąco idzie na dwór.

ja5569

5 lipiec 2018 16:16

A moze mieszkancow Syberii wcale to nie przeraza, ze dla odmiany bedzie przez jakis czas cieplo?