Odbieraj najświeższe wiadomości odnośnie najgorętszych tematów dzięki NewsHub. Zainstaluj już dziś.

Sondaż Polska Press Grupy: PO zmniejsza dystans do PiS, SLD przed PSL

7 kwiecień 2017 04:10
301 7
Sondaż Polska Press Grupy: PO zmniejsza dystans do PiS, SLD przed PSL

Badanie zrealizowano w dniach 30 marca - 3 kwietnia metodą bezpośredniego wywiadu ankieterskiego. Pomiar został wykonany we wszystkich 16 województwach na reprezentatywnej próbie obejmującej w każdym regionie 500 dorosłych osób. Wielkość próby dla całej Polski wyniosła osiem tysięcy respondentów.

Gdyby wybory do Sejmu odbyły się w okresie realizacji sondażu, wygrałoby Prawo i Sprawiedliwość. Rezultat 34,3 procent dla partii Jarosława Kaczyńskiego jest słabszy od tego z elekcji 2015 roku o 3,2 procent.

Przeczytaj także: PiS z niemal 40-procentowym poparciem. Jest najnowszy sondaż

Czytaj więcej

Udział w sieci społecznych:

Komentarze - 7
zwiń

7 kwiecień 2017 04:12

Głupi , kupiony Naród , za 500 + i inne obiecanki gotowy nawet wybrać faszystów aby tylko dostać kasę . A może pomyśli co dalej , jak przyjdzie oddawać długi a współpraca z Unią i wschodem już dawno została odrzucona i dalej szukamy kolejnych wrogów ??? A jak chłopom i górnikom skończą się dotacje , bo tylko głupi daje tym którzy go olewają , to znowu Tusk będzie winien . A jak zamkną granicę to znowu będę stał godzinami na przejściach granicznych jadąc na wczasy np do Chorwacji !!! Szczególnie dziwi mnie Lubelszczyzna że moi rodacy są tacy zacofani i zastanawiam się czy to wina zaborców może kk a może jeszcze nie znam przyczyny . Próbuję pytać ( głownie na wsi ) o powód popierania PIS ale nie mogę zrozumieć odpowiedzi 0 uzasadnień tylko język nie nadający się do cytowania !!! To ma być partner w biznesie i do dyskusji !!!

zwiń

7 kwiecień 2017 04:11

Sondaż przeprowadzony przez redakcje gazet o 100% udziale kapitału niemieckiego. W takim wypadku wzrosty PO i .N były do przewidzenia! Podobnie uwzględnienie Mniejszości Niemieckiej. Po prostu poddańczy ukłon w stronę mocodawców!

zwiń

7 kwiecień 2017 04:11

Myślałem, że się przesłyszałem. wiedziałem, że PO-PSL-SLD to obóz zdrady narodowej, ale żeby aż tak bezczelnie mówić o likwidacji UW. Toż to nic innego, jak krok w kierunku likwidacji państwa polskiego. Sprawa jest o tyle istotna, że wojewodowie są jedynymi przedstawicielami aktualnego obozu władzy centralnej ()rządu RP terenie. Już sam taki zamysł powinien dyskwalifikować Schetynę i jego partię raz na zawsze. Tymczasem takie stwierdzenie przechodzi bez wiekszego echa i jeszcze jest odbierane jako walka z biurokracją. Polacy obudźcie się i wystawcie czerwone kartki takim jak Schetyna i jemu podobnym padalcom!

rozwiń całość

7 kwiecień 2017 04:11

Niestety ale nie wierzę w ten sondaż. Wiarygodne sondażownie pokazywały spadek PIS do 30 procent i tyle będą mieć bo to ich twardy elektorat. Dobrze sprawdzają się sondaże telefoniczne a nie jak...

rozwiń całość

7 kwiecień 2017 04:11

Policzyłem poparcie - oto wyniki : Polska - wygrywa Zjednoczona Opozycja ( Platforma +Nowoczesna +SLD + PSL ) - 47,7% przy 34,3% kaczystów. Opozycja w tym składzie wygrywa w 12 województwach, a w 6...

rozwiń całość

7 kwiecień 2017 04:10

Oto lista 42 "sukcesów" koalicji PO-PSL: 1) Afera taśmowa 2) Afera hazardowa 3) Afera wyciągowa 4) Afera stadionowa 5) Afera autostradowa 6) Afera stoczniowa 7) Afera AmberGold 8) Afera Elewarru 9)...

zwiń

7 kwiecień 2017 04:10

Policzyłem poparcie - oto wyniki : Polska - wygrywa Zjednoczona Opozycja ( Platforma +Nowoczesna +SLD + PSL ) - 47,7% przy 34,3% kaczystów. Opozycja w tym składzie wygrywa w 12 województwach, a w 6 województwach wygrywa Platforma przed Pisem ( w poprzednim sondażu PO wygrała tylko w pomorskim ). Kaczyści wygrywają tylko 4 województwach. W pomorskim, kujawsko-pomorskim, wielkopolskim, lubuskim, mazowieckim i dolnośląskim Zjedoczona Opozycja wprost miażdży kaczystów. Trzeba byc ślepym, żeby napisać, że niewiele się zmieniło. Wszystko się zmieniło, bo pisiory nie mają żadnych szans na wygranie wyborów na obecną chwilę. Na koniec dodam, że Duda nie ma też żadnych szans z Donaldem w drugiej turze - gdyby do niej doszło.