Odbieraj najświeższe wiadomości odnośnie najgorętszych tematów dzięki NewsHub. Zainstaluj już dziś.

"Takie akty powinny być w Kościele, nie w Sejmie". Prymas Polski o uchwale fatimskiej

14 kwiecień 2017 12:44
61 11
"Takie akty powinny być w Kościele, nie w Sejmie". Prymas Polski o uchwale fatimskiej

Pan Bóg nie domaga się od nas jakichś aktów strzelistych, nie domaga się od nas deklaracji - powiedział prymas Polski arcybiskup Wojciech Polak. Skomentował w ten sposób przyjętą w zeszły piątek przez Sejm uchwałę upamiętniającą setną rocznicę objawień fatimskich.

- Myślę, że tutaj trzeba mieć wiele wrażliwości i delikatności wobec tego, że pan Bóg nie domaga się od nas jakichś aktów strzelistych, nie domaga się od nas deklaracji. Nie domaga się od nas tego, byśmy wobec innych manifestowali w słowie to, że jest taka czy inna rzeczywistość, rocznica, ale domag...

Czytaj więcej

Udział w sieci społecznych:

Komentarze - 11
zdzichkom1 2 dni temu

15 kwiecień 2017 07:31

przecież konkordat to fikcja. nie ma w polsce pisowskiej rozdziału kościoła od państwa

eugeniusz6w4j 3 dni temu

14 kwiecień 2017 20:50

tez mnie to zastanawia,ale skoro zawsze dziewica mogla porodzic,to po prostu sa rzeczy ktore sie fizjologom nie snily

Zaloguj się aby oceniać

14 kwiecień 2017 19:35

27 posłów było przeciw? Myślałem, że więcej oświeconych tam siedzi...

semm1 2 dni temu

14 kwiecień 2017 17:21

Obudzili się po fakcie, refleks szachisty, szkoda, bo na ten temat wypowiadało sie wielu księży jeszcze przed...

kg1955 2 dni temu

14 kwiecień 2017 16:05

Dlaczego nie powiedział tego przed tą głupią uchwałą sejmu a dopiero teraz?Tak jak w sprawie krzyża z Krakowskiego Przedmieścia boją się brać odpowiedzialność.

Zapytowywacz 2 dni temu

14 kwiecień 2017 15:51

"Pan Bóg nie domaga się od nas deklaracji - powiedział prymas" Jedno pytanie - skąd prymas wie, co chce a czego nie chce Bóg?

aleksanderj43 2 dni temu

14 kwiecień 2017 15:50

no coz Koscil Katolicki jest pod wplywem Rydzyka Czy ta hierarchia kosciola nie wstydzi sie tego

kros52 2 dni temu

14 kwiecień 2017 15:26

Tak czy inaczej to polityka

Bog1948 2 dni temu

14 kwiecień 2017 18:05

"siostra"sobecka wraz z "siostra"coc tam cos tam calkowicie stracily swiadomosc racjonalnego myslenia,wzniosly sie ponad prymasa ktory wyraznie sprowadza "soistry"na ziemie.

Zimnym okiem 2 dni temu

14 kwiecień 2017 15:16

Dziękuję....szkoda że tak dlugo czekaliśmy....ale tzn że w kościele śa mądrzy Biskupi....

pytajacy 2 dni temu

14 kwiecień 2017 15:13

Mam nadzieję, że te słowa trafią do tych, co w Sejmie uchwałą sankcjonowali cud.