Odbieraj najświeższe wiadomości odnośnie najgorętszych tematów dzięki NewsHub. Zainstaluj już dziś.

Trzęsienie ziemi w Indonezji. Bohaterski kontroler odprawił bezpiecznie samolot. Sam zginął

29 wrzesień 2018 17:17
72 8

21-letni Anthonius Gunawan Agung pracował jako kontroler lotów w mieście Palu na indonezyjskiej wyspie Sulawesi (Celebes). W piątek pełnił służbę na lotnisku Palu-Mutiara, gdy Indonezję nawiedziło trzęsienie ziemi o magnitudzie 7,5, po którym nastąpiło tsunami.

- powiedział Harry Yohanes, rzecznik AirNav Indonesia (Instytutu Indonezyjskiego Lotniczego Dostawcy Usług Nawigacyjnych - red.), w której był zatrudniony 21-latek. Cytuje go portal straitstimes.com.

Czytaj więcej

Udział w sieci społecznych:

Komentarze - 8
homesicalien

29 wrzesień 2018 17:20

Je¶li komu¶ stawiaæ pomniki, to w³a¶nie takim ludziom jak ten kontroler.

dziadekjam

29 wrzesień 2018 17:19

Bohater czasu pokoju.

Zaloguj siê Skomentuj

29 wrzesień 2018 17:19

Aby oceniæ lub

Mirek ¯elechowicz

29 wrzesień 2018 17:19

dlaczego musia³ skoczyæ? brakuje informacji i rzetelno¶ci dziennikarskiej. Dlaczego nie móg³ zej¶æ lub zostaæ na wie¿y?Zawali³a siê czy co?

Miros³aw Jankowski

29 wrzesień 2018 17:19

Wielkie wyrazy szacunku dla tego m³odego bardzo m³odego cz³owieka za jego profesjonalizm i pe³ne po¶wiêcenie Cze¶æ jego pamiêci

szczepionkipowodujaraka

29 wrzesień 2018 17:19

obca planeta bojowa levan zwana naszym ksiê¿ycem powoduje wszystkie trzêsienia ziemi, ustawicznie podnosi i opuszca nasze plyty tektoniczne, najgorzej ma plyta pacyficzna, nauka oficjalna to przykrywka pod okupacje ksiezycowa tzw ufo to w realu szaraki, wpiszcie sobie grey alien w obrazki googla i zobaczycie z czym tu mamy doczynienia, wiêcej dla odwa¿nych na hellenandchaos w archiwach te go wna ET niestety nas porywaja i jedza, ginie nas milion rocznie, porywaja tylko bia³ych, zrobili z naszych i swoich genow azjatow, datego Azjaci wygladaja jak szaraki ufo, darwin ? to sciema, pochodzimy z Andromedy, czarni z syriusza, reszta to czarnooczne rasy gmo

jan700

29 wrzesień 2018 17:18

Ma ch³opak wielkie szanse aby trafiæ do nieba. Na¶ladujmy ¦wiêtych.

poszum

29 wrzesień 2018 17:17

Nie do konca rozumiem. Czy jesli samolot bylby na plycie lotniska zagrazalo by mu jakies niebezpieczenstwo? Raczej chyba nie. Poza tym czy jest bezpieczny start samolotu w czasie trzesienia ziemi? Chyba nie. Czy start samolotu w czasie trzesienia jest bezpieczniejszy niz jego zaparkowanie i proba przeczekania do konca trzesienia ziemi? Chyba nie. No, i dlaczego musial skakac? Wiele niejasnosci w tej historii.