Odbieraj najświeższe wiadomości odnośnie najgorętszych tematów dzięki NewsHub. Zainstaluj już dziś.

Udało się otworzyć ponad 100-letni sejf. W środku były pamiątki z miasta Breslau

7 listopad 2018 20:00
51 15

W środę, leśnicy zaprosili do siebie "fachowca", któremu udało się otworzyć niedostępne dotąd skrytki. Zdjęciami tego, co udało się znaleźć w środku podzielili się na Facebooku. Okazało się, że były w nim ukryte artefakty z lat 40.: list, pieczątki, spisy, dokumenty czy znaczki z wizerunkiem Adolfa Hitlera.

Sejf został wyprodukowany w mieście Breslau i pochodzi z lat 30. Od lat był na stanie Nadleśnictwa w Prudniku. Pracownicy informują, że teraz znalezione w nim artefakty, jak i sam sejf trafią do Muzeum Ziemi Prudnickiej.

Czytaj więcej

Udział w sieci społecznych:

Komentarze - 15
n29a

7 listopad 2018 20:08

Egon Olsen otworzy³ starego dobrego Franza Jaegera?

nabbuko

7 listopad 2018 20:07

Czemu "fachowca"? Przecie¿ otworzy³ ten sejf, nie wysadzi³ go w powietrze razem z zawarto¶ci±, wiêc po co ten cudzys³ów, le¶ne dziady?

zembig

7 listopad 2018 20:06

Muszê przyznaæ, ¿e po raz pierwszy zgadzam siê z wiêkszo¶ci± komentarzy pod artyku³em. Poziom przedruku ¿enuj±cy!

reden01

7 listopad 2018 20:05

Drodzy komentaorzy! Tak, tak by³o, do 1945 roku to miasto nazywa³o siê Breslau. Wroc³aw nosil tak± nazwê co najmniej przez trzy wieki. Ale te¿ by³ nazywany Brassel czy Vratislavia. Nie ma siê co napuszaæ.

franekzjanek

7 listopad 2018 20:04

. Swojskie ch³opaki ...otwieracz do butelek a jak¿e ... .

Oceniono 1 raz

7 listopad 2018 20:03

No i poprawili, a była beka.

Zaloguj siê Skomentuj

7 listopad 2018 20:03

Aby oceniæ lub

Oceniono 8 razy

7 listopad 2018 20:02

Braslau??!!!... a to nie slyszalem... :).

shtalman

7 listopad 2018 20:02

Otworzyli w sam raz na stulecie szopki wolskiej z Hitlerem w tle,

iremus

7 listopad 2018 20:02

.......Sejf zosta³ wyprodukowany w mie¶cie Breslau i pochodzi z lat 30. ....... To tyle na temat blisko 90-letniego sejfu. A co znaleziono/ujawniono w pond stuletnim sejfie?

wudeer

7 listopad 2018 20:01

Braslau? Listości! Breslau.

brytnej

7 listopad 2018 20:01

Stary dobry Franz Jäger.

Oceniono 5 razy

7 listopad 2018 20:01

Osoba pisząca ten artykuł nie umie czytać i nie wie, że to pamiątki z miasta Breslau, czyli dzisiejszego Wrocławia? A może po tych samych szkołach co niejaki Jaki?

rw1270

7 listopad 2018 20:00

Wy tak powaznie z tym "miescie Breslau"? Kto to pisal? Siodmoklasista z Bialegostoku, co nigdy nie slyszal o "Ziemiach Odzyskanych" i niemieckich nazwach obecnie polskich miast? A jak byloby "Warschau", to tez by tak napisali? Cenie dobre dziennikarstwo...

beton44

7 listopad 2018 20:00

Co - nie wierzę - ani krasnoarmiejcy ani nasi szabrownicy nie dali rady otworzyć w 1945 ???