Odbieraj najświeższe wiadomości odnośnie najgorętszych tematów dzięki NewsHub. Zainstaluj już dziś.

"Wywołuje uczucie lęku". MSZ protestuje po materiale BBC o Polsce

10 luty 2016 15:15
39 30
"Wywołuje uczucie lęku". MSZ protestuje po materiale BBC o Polsce

"Powierzchnowny i zniekształcony" obraz Polski przedstawiony przez reporterów BBC to powód, dla którego polskie MSZ wystosowało do brytyjskiego nadawcy list protestacyjny. MSZ opublikował jego treść na swojej stronie internetowej.

MSZ informuje w środę o proteście złożonym w formie pisma przez rzecznika resortu Artura Dmochowskiego. Dmochowski odnosi się w nim do materiału, który obejrzeli widzowie kanałów BBC i BBC Four 21 stycznia tego roku. Program był zatytułowany "Czy Polska się putinizuje?" i zdaniem MSZ-tu "przedstawił...

Czytaj więcej

Udział w sieci społecznych:

Komentarze - 30
akshi 9 godzin temu

24 luty 2016 21:13

Błaszczak, nie wykorzystuj sukcesów Policji do ukrywania swojej żenującej nieudolności, bo te sukcesy są sukcesami policjantów, a nie twoimi i nie dzięki tobie. Powtórzę,żeby była jasność, dobra praca policjantów nie jest zasługą ani twoją, ani twojego przydupasa, ani żadnego innego politykiera żadnej opcji politycznej. Jak na razie

tereksonia 9 godzin temu

24 luty 2016 20:57

Panie Maj, PiS zrobiło pana w bambuko.

Bl0to 10 godzin temu

24 luty 2016 20:27

Dobra zmiana? Chyba Dobra Zamiana (na siebie i dla siebie) i tkwienie na stołkach choćby nie wiem co. Co za obciach, co za gburstwo. Kolesiostwo pisowskie i załatwianie stołków dla "rodzinki" bez konkursów, bez ustawy kominowej nie zna granic.

Zaloguj się aby oceniać

24 luty 2016 20:26

Niewinny ułaskawiony przyszedł na komisje żeby przykryć temat główny zrobił wrzutę z inwigilacją dziennikarzy za poprzedniej ekipy, nikt tego nie kupił. Ułaskawiony rozmawiasz z ludźmi myślącymi a nie ciemnym ludem

Żmudzin 11 godzin temu

24 luty 2016 19:50

Współczesny kabaret PiS - skazany i dziwacznie ułaskawiony prowadzi moralizujący skecz w ramach tzw komisji sejmowej,

krzys7O 11 godzin temu

24 luty 2016 19:43

Trzeba byc posiadaczem cohones by sie przyznac do bledu a nie wszystko zwalac na poprzednikow. Nawet jesli Maj mial sie dobrze za czasow poprzedniej ekipy to nie zmienia faktu iz pan panie Blaszczak powolales go na to stanowisko

ProcTRAIL 5 dni temu

24 luty 2016 18:47

Ale z Maja zrobili marionetke dzieki której bedą mieli pretekst do psioczenia na po!!! Ale dał sie zrobic , myslac tylko o ciepłej posadce. Masakra tak napluc se nan nazwisko pomimo , ze miał wczesniej poprawna opinie w resorcie.

Zaloguj się aby oceniać

24 luty 2016 18:38

Głupstwa pan plecież "ministrze " !! Takie argumenty, to na przedwojennym Kercelaku i obecnym Różyckim, wprawiłyby bywalców, w paroksyzm śmiechu !! minister / MAŁE-m / ! Czy pan pojmuje ? mini..STER ? Pan kieruje ! KAŻDY błąd wioślarza, to błąd sternika !! Że wziął takiego "wioślarza '' Bo..ten sternik, nie ma ZIELONEGO pojęcia,

Vars 5 dni temu

24 luty 2016 17:19

Bardzo słaba obrona podjętych wcześniej decyzji. Nadszedł już kres zwalania wszystkiego na poprzedników.

Zaloguj się aby oceniać

24 luty 2016 17:17

Kiedy Błaszczak do dymisji za swoją nieudolność? Dziś kolejna afera.

stuski 7 godzin temu

11 luty 2016 07:06

Minister SZ myśli, i chyba wierzy, że jego słowa maja taką moc sprawczą, że wszyscy na Świecie będą mówili o Polsce tylko tak jak PiSiarnia chce. Brakuje tylko groźby, że jak nie, to nasza armia (nie wiem jeszcze jaka, może rydzykowa), wtargnie do wrażego kraju, i zrobi porządek. Na poważnie: i śmiesznie i straszno.

ignismarek 6 godzin temu

10 luty 2016 21:06

Dać im po pińcet. Gwarancja chwalenia PiS w BBC.

szaszapek 17 godzin temu

10 luty 2016 20:55

A wiesz kto kogo w PRL-u określał mianem spekulanta ? Bo mam wrażenie, że byłeś we władzach poprzedniego ustroju.

Zaloguj się aby oceniać

10 luty 2016 20:52

Przyczepili się do karykatury prezesa ale o pomnikach UPA na Ukrainie to nawet nie wspomną.

Schift 7 godzin temu

10 luty 2016 20:33

Wprowadzić demokratyczny zakaz wjazdu do Polski wszystkim dziennikarzom BBC. Stworzyć "czarną listę" dziennikarzy. Nowy komendant Straży Granicznej (major) ochoczo to zrealizuje.

Bob 202 7 godzin temu

10 luty 2016 20:22

Dyplomację uprawiają z kłonicą w garści a takie toto bojaźliwe ("wywołuje uczucie lęku"). My, ludzie przyzwoici (trzeci sort/ ciemny naród) nie musimy się niczego wstydzić ani obawiać.

Soosie 6 godzin temu

10 luty 2016 21:52

Dobry zart.

góral z nizin 2 dni temu

10 luty 2016 20:02

Ministerstwo Spraw Zagranicznych (Artur Dmowski) , panie Waszczykowski dosyć już tej poruty robisz pan sobie i nam Polakom w całym świecie wstyd , BBC wolna prasa

Clemens 8 godzin temu

10 luty 2016 19:45

Oczywiscie , ze opinia o kraju jest wypaczona... Prawda sie nie przyda spekulantom wiec klamia...

Zaloguj się aby oceniać

10 luty 2016 19:29

Niech Waszczykowski żąda od BBC autoryzacji każdego artykułu o Polsce. :-)

Galicja58 9 godzin temu

10 luty 2016 18:43

BBC jest tak niezależne od Rządu w Londynie, jak w Polsce PO od PiSu .

AlaBezKota 5 godzin temu

10 luty 2016 22:38

Albo o pomnikach i ulicach tzw. żołnierzy wyklętych w Polsce. Tacy sami bandyci.

jalib 9 godzin temu

10 luty 2016 18:21

MSZ tymi "pisemkami " protestacyjnymi tylko ośmiesza Polskę i Polaków.

szaszapek 7 godzin temu

10 luty 2016 20:52

A le żaden prezydent od czasów Jaruzelskiego, tak bezczelnie nie łamał konstytucji Rzeczypospolitej jak Duda.

Hiac 14 minuty temu

10 luty 2016 15:20

Sam fakt próby wpływania na dziennikarzy BBC przemawia za prawdziwością ich reportażu.

jawotr 13 minuty temu

10 luty 2016 15:20

Marne wasze wysiłki, bezsilne złorzeczenia... BBC i tak nie uda się wam ocenzurować, robicie im tylko darmową reklamę - z której z pewnością są zadowoleni.

tl132 44 minuty temu

10 luty 2016 15:17

"Od upadku komunizmu", jak napisano, "wszystkie władze wpływały na Trybunał Konstytucyjny, przejmowały kontrolę nad mediami publicznymi, zwalniały z pracy menedżerów spółek kontrolowanych przez państwo i oczyszczały służbę cywilną ze swoich przeciwników politycznych. Tak więc sugerowanie, że obecny rząd Prawa i Sprawiedliwości

Esquire 53 minuty temu

10 luty 2016 15:17

Obecne MSZ to chyba już nikomu nie odpuści teraz...

Zaloguj się aby oceniać

10 luty 2016 15:16

I to akurat po niedawnej wizycie Camerona w Polsce. Może reporterzy zobaczyli więcej niż my widzimy, zagubieni w polskiej codzienności. Ciekawe co zobaczył Cameron?

Zaloguj się aby oceniać

10 luty 2016 15:16

)))0 Ten MSZ zapracowany praca ,ktora mogliby sobie spokojnie odpuscic ( wkazdym wypadku i kazdej bzdurze). Madry szef czegokolwiek ,reaguje zawsze spokojnie ,bez fanfar ,wiecej stwarza wrazenie ,ze kompletnie cos go nie interesuje ,jesli chodzi o krytyke . Glupi szef ,rzuca sie przy kazdej sprawie ,jak zraniony zajac ,az w koncu cale towarzystwo