Odbieraj najświeższe wiadomości odnośnie najgorętszych tematów dzięki NewsHub. Zainstaluj już dziś.

Zmiany w administracji. Sprawdziliśmy, gdzie wkrótce zmienią się kolejni dyrektorzy i prezesi

2 styczeń 2016 08:22
39 19
Zmiany w administracji. Sprawdziliśmy, gdzie wkrótce zmienią się kolejni dyrektorzy i prezesi

W ciągu najbliższych dwóch lat możemy być pewni całkowitej wymiany składu kilkunastu urzędów i instytucji w Polsce. Prawo i Sprawiedliwość - mając w rękach Sejm, Senat i prezydenta - może dowolnie wymieniać kadry.

PiS rozpoczęło już wymianę kadr w największych spółkach Skarbu Państwa - nowych prezesów mają firmy z grupy PKP, PKN Orlen, Energa, Tauron. Do tego część przewodniczących i prezesów z wojskowych instytucji już dawno pożegnała się z pracą, tak jak np. Paweł Wojtunik, który odszedł z CBA. Sprawdziliśm...

Czytaj więcej

Udział w sieci społecznych:

Komentarze - 19
JanekW284

7 styczeń 2016 12:28

Obsadzanie stanowisk swoimi to prawo wygranego w każdych wyborach. Od 25 lat co najmniej tak się dzieje i nie widze powodów aby ten zwyczaj nagle upadł. Chyba ze kiedys będą rządy obywatelskie a nie partyjne. Proste.

emeryt46

7 styczeń 2016 07:50

W WYBORCZEJ TEŻ BĘDZIE CZYSZCZENIE - WSZYSCY BĘDĄ ZOBOWIĄZANI DO ODBYCIA SZKOLENIA U OJCA RYDZYKA I PANI PAWŁOWICZ !!!

obserwator804

7 styczeń 2016 07:41

Dziwicie się jakby kiedykolwiek nowy rząd robił inaczej. Z wyniku wyborów jasno wynika, że poprzednia ekipa się nie sprawdziła, a w związku z tym należy ją wymienić w całości. Proste.

Spostrzegawczy

5 styczeń 2016 16:07

Zwalniani, wysokiej klasy specjaliści zostaną natychmiast wchłonięci przez prywatny biznes, który nie POzwoli aby takie dobro się zmarnowało. Potrzeba nam więcej cieciów, sprzątaczy i pomywaczy - ale nie w Polsce.

DDD430

5 styczeń 2016 15:38

czesc sama odeszla ;)

Ducki

5 styczeń 2016 10:56

Szkoda gęby, zwycięzca bierze wszystko lub zostawia sobie dobrych - zaufanych. a przegrani mogą tylko skomlec u siebie w domu.

Sami Swoi

3 styczeń 2016 20:56

POlecam wszystkim krytykantom filmik"Nocna zmiana",z Pawlakiem,Tuskiem i Walesa w rolach glownych.

paul882

3 styczeń 2016 20:14

Z Elewaru będą wszyscy do zwolnienia. Wielka rodzina PSLU. nawet sprzątaczki. To dosłownie krew się przelewa jaką nagonkę Petru i PO robi na PIS. Ale wszyscy pamiętamy 8 lat PO.

MAC19

3 styczeń 2016 21:58

Man to gdzieś bo mnie to nie dotyczy , a kolesie niech się wymieniają jak chcą.

bezpartyjny

3 styczeń 2016 02:11

PIS już odniósł znaczący sukces, Nienawiść Polaków do swoich rodaków o odmiennych poglądach nabiera rozpędu a na ulice wychodzi coraz więcej protestujących. Ciekawe jakie inne sukcesy mają w planach? Patrząc na historię Polski można zacząć się bać. Wymiotą wszystkich ze stanowisk, którzy reprezentują odmienne poglądy od jedynch i sprawiedliwych. Jak tak dalej pójdzie to dyrektorem będzie mógł być tylko członek PIS. Kiedyś tylko członek PZPR. No ale ponoć coś się zmieniło w 1989 a słowo pluralizm było bardzo modne. No ale mody ... przemijają.

Jaro555240

3 styczeń 2016 01:53

To samo robiła Platforma Obywatelska jak przejmowała władzę w Polsce. Nie jestem za PiS, a za KUKIZ 15, ale postępowanie PiS-u jest zrozumiałe.

sib

3 styczeń 2016 01:21

biesiadników oderwać od paśnika ...nie będzie łatwo

afrykaner

2 styczeń 2016 12:44

nastąpiło odrąbanie żydowskiego ryja od koryta,teraz niech wezmą się za skorumpowane sądy ,ja bym dołożył chciwy kościół który ludzi otumania.

tadek349

2 styczeń 2016 12:33

Tak jak chcial Lech Kaczynski zredukowac pasorzytniczo - urzednicza biurokracje aspoleczna do 1/4 w tej chwili jest ich okolo miliona a Polsce potrzebne jest niespelna 200,000 Jaroslaw Kaczynski chce wywalic tych pasorzytow na bruk,teraz Polacy wiecie kto to KODowcy to zakala aspoleczna naszego panstwa to wzod na zdrowym Polskim organizmie

polo62

2 styczeń 2016 08:35

Oderwą od koryta tych, co bronią wolności i demokracji na ulicach, bo przez 8 lat za mało się nażarli.

ppl

2 styczeń 2016 08:34

Daliście sobie wmówić te bzdury które głosi pis. np: resortowe dzieci, łapówkarze, przeszkadzający Trybunał stanu, że TV sa nieobiektywne, że pisu już się nikt nie boi itd. Tyle tylko że strach przed pisem powróci i jak widzę będzie to ze zdwojoną siłą. A co do TV, oglądam wiele programów. Na tych najczęsciej krytykowanych widzę politykow i z prawa i z centrum (z lewa odeszli :) ) Ba! całe transmisje pracy posłow i senatorow !!! Do tego komentatorów krytykujących rząd jak i tych co go popierają. Wpadłem nawet do TV Trwam. Był ksiądz, dwoch ludzi z pisu i jeden z jakiejś fundacji który gorliwie popierał pis. Nie zobaczyłem tam nikogo o odmiennym zdaniu. I to ma być obiektywna tV? ps: pierwsze resortowe dziecko to p. Piotrowicz. Przeciez to jakiś rechot historii.

ola430

2 styczeń 2016 08:24

sPiSkowcy to zdrajcy Narodu Polskiego sPiSkowcy z Prezesem Jarkiem Kelstein i marionetką Dudą to dwa Judasze Polski nawet Jezus miał tylko jednego judasza a Polska dwóch Judaszy sPiSkowcy dokonali ZAMACHU STANU , zamachu na Konstytucję, TK , Sejm i Senat na Naród Polski i za to Pan Bóg ich ukaże ich sromotnie. sPiSkowcy przez Pana Boga raz zostali rękoma Jarka i Lecha Kelstein ukarani w Smoleńsku za podział Narodu Polskiego sPiSkowcy tym razem mocniej zostaną ukarani przez Pana Boga i ich koniec jest bliski Tak nam dopomóż Bóg

Zgłoś wpis

2 styczeń 2016 08:23

byłem w KGB, byłem w UB a teraz jestem w PiSie

Zgłoś wpis

2 styczeń 2016 08:23

Wkrotce nasza telewizja publiczna bedzie wygladala jak w Zwiazku Radzieckim - na pierwszym kanale przemawia "sloneczko" PiS-u Jaroslaw Kaczynski, przelaczasz na drugi kanal, a tam Prezydent Obluda, przelaczasz na trzeci kanal, a tam mowi o dobrobycie premier straSzydlo, szybko zmieniasz na czwarty kanal, a tam Antek Macierewic grozi palcem, ja wam pokrece kanalami!!!