Odbieraj najświeższe wiadomości odnośnie najgorętszych tematów dzięki NewsHub. Zainstaluj już dziś.

Zastrzelili ponad 200 lisów i je pokazali, bo "taka tradycja". "Oddaliśmy hołd zwierzynie"

23 styczeń 2017 11:11
299 23
Zastrzelili ponad 200 lisów i je pokazali, bo "taka tradycja". "Oddaliśmy hołd zwierzynie"

Myśliwi z kilkunastu kół łowieckich po raz kolejny zorganizowali polowanie na lisy. Przez kilka dni zastrzelili ich ponad 200. Jak przekonują wszystko po to, żeby przywrócić na polach zające i inną zwierzynę drobną - kuropatwy czy bażanty. Zastrzelone lisy, a także kunę i tchórza, myśliwi pokazali podczas pokotu. Ta tradycja budzi ogromne kontrowersje.

Członkowie z 17 kół łowieckich z Kaszub wzięli udział we wspólnym polowaniu na lisy. Myśliwi spotkali się w Pażęcach na uroczystym pokocie. Podczas łowów ustrzelono aż 209 lisów, kunę i tchórza.

Czytaj więcej

Udział w sieci społecznych:

Komentarze - 23
kot prezesa 2 dni temu

25 styczeń 2017 13:00

Widać że osoby sie tu wypowiadające nie mają najmniejszego pojęcia o gospodarce łowieckiej i szkodliwości lisa ,ja to rozumiem bo nie każdy się musi na tym znać.Natomiast jak patrzę na te zdjęcia pokotu to napisze MAŁOOO , powinno ich jeszcze więcej tam leżeć.Lis to największy szkodnik , dlaczego kuropatwa i zając jest na wymarciu

leśniczy04 2 dni temu

24 styczeń 2017 13:19

Właśnie po to są polowania, żeby żaden gatunek nie był na wymarciu. A dramatem jest Pani wiedza na ten temat.

Sandrac2ze 7 godzin temu

24 styczeń 2017 10:39

tłumaczenie, że przy dobrze oddanym strzale zwierze umiera po 3 sekundach to jakiś absurd. Ludzi też jest za dużo to może zacznijmy raz do roku urzadzać igrzyska ze strzelbami na ulicy. Zabawy minionej epoki, chłopki biegające po lasach z pistolecikiem, dramat. Tylko później , żeby nie było , że kolejna populacja zwierząt jest w Polsce

leśniczy04 7 godzin temu

24 styczeń 2017 10:30

Myśliwi są potrzebni, ponieważ populacja lisa jest tak niestabilna, że bez regulacji lisów byłoby na potęgę i zaczęłyby wchodzić do miast i siać spustoszenie. O szczepionkach nie wspomnę bo temat chyba wszystkim znany... Ludzie sami zaczęli już wiele wieków temu podporządkowywać przyrodę sobie i w pewnym stopniu to zrobili, dlatego

Tadeuszmog6 2 dni temu

24 styczeń 2017 09:28

Do mięsożerców: dla mnie nie ulega wątpliwości, że polowanie jest najbardziej humanitarnym sposobem uśmiercenia zwierzęcia. Przy dobrze ulokowanym strzale zwierzę umiera po maksymalnie 3 sekundach. Szok po uderzeniu pocisku powoduje, że zwierzę nie odczuwa bólu. Rzadko się zdarza, że strzał nie powoduje natychmiastowej śmierci. Wówczas

Michałorfg 8 godzin temu

24 styczeń 2017 09:22

Te osoby co twierdzą że to tradycja to nie są ludzie a bardziej POTWORY ! To nie są Leśniczy tylko pod przebraniem kłusownicy Na tym świecie nie było i nie będzie sprawiedliwości to okropne

gadda33 5 godzin temu

24 styczeń 2017 12:25

A największym, przez swoją niewiedzę, dramatem, jesteś Ty sama :((

Monikaoqek 8 godzin temu

24 styczeń 2017 09:04

'Bo taka tradycja' ... i zwolnieni są z czucia i myślenia. Siermiężność w tych głowach z pokolenia na pokolenie!!! Lisy mają wroga: ruch samochodowy, choroby. Brak drobnej zwierzyny jest powodowany zmianami gospodarki - brak miedz i drobnych pól, wielkie powierzchnie monokulturowych upraw, pestycydy, stres środowiskowy, bo ludzie zabierają

Zaloguj się aby oceniać

24 styczeń 2017 09:01

Każde dziecko może na żywo obejrzeć martwe zwierzęta. Wystarczy wejść do mięsnego.

aliczka91 2 dni temu

24 styczeń 2017 13:54

Ciekawe czy osoby ze zdjecia byłyby z sibie takie dumne gdyby je zidentyfikować i publicznie poinformować wszystkich o tym, czym się zajmują.

Zaloguj się aby oceniać

24 styczeń 2017 08:59

Przeprowadzenie na szeroką skalę zrzutów szczepionek spowodowało wyeliminowanie z lasów wścieklizny, która była głównym czynnikiem kontroli populacji lisów. Lisy zaczęły się mnożyć na potęgę i wytępiły zwierzynę płową. Myśliwi naprawiają to co wcześnie człowiek spartaczył. Już teraz reintrodukujemy zające z Czech.

acea 6 godzin temu

24 styczeń 2017 11:02

I dać ci medal? Tylko za co?

garou 10 godzin temu

24 styczeń 2017 07:42

Za chwilę zaczną strzelac do ludzi bo stwierdzą że jest ich "za dużo".

jawotr 6 godzin temu

23 styczeń 2017 23:12

Innym problemem są zapewne też myśliwi słabo strzelający - to rozpowszechniona iluzja, że polowanie jest humanitarną metodą zabijania zwierząt. Jakieś 100 m od mojego domu, jeden z nich trafił jelenia tak źle, że nieszczęsne zwierze podnosiło się raz po raz na przednich nogach - myśliwy bardzo wolno i ostrożnie do niego podchodził,

Zaloguj się aby oceniać

23 styczeń 2017 21:50

W tym przypadku "człowiek to nie brzmi dumnie".dla mnie to mordercy, jakie maja szanse na przetrwanie dzikie zwierzęta skoro człowiek wie lepiej i reguluje ciągle coś w przyrodzie. a wiedza ludzi o naturze jest przedstawiana tak aby dogodzić zadufanym i próżnym osobnikom......

Qrzyś 8 godzin temu

23 styczeń 2017 21:13

Zabierzcie się gimbusy za lekcje. Jutro szkoła. Ale już, bo powiem rodzicom!

sionn 9 godzin temu

23 styczeń 2017 21:03

Pokot to naprawdę tradycja na miarę XXI wieku. Ludzie. Jaki hołd oddawany zamordowanym zwierzętom? Po co? Pogapić się na trupy istot, którym zabrano z przyjemnością życie? Chełpić się, ile i jakie sztuki się dostało?

Macieji7bn 9 godzin temu

23 styczeń 2017 20:12

Zadam wszystkim pytanie... Potrzebujemy zabijać dzikie zwierzęta, by żyć? Nie dość, że hodujemy do żarcia (sam jem), to jeszcze musimy zabijać te, którym natura dała wolność? Ja potrzebuję mięsa do przeżycia, ale wychodzę z knajpy, w której serwują "dziczyznę"... Puknijcie się we łby, mięso jest w sklepach, nie trzeba dodatkowo

kocyk44 10 godzin temu

23 styczeń 2017 20:02

spokojnie ludzie lis jest drapieżnikiem ale człowiek jest lepszym drapieżnikiem co się dziwicie.

Chief777 5 godzin temu

23 styczeń 2017 18:42

Populacja lisów zwiększyła się drastycznie po zwalczeniu wśród nich wścieklizny - pamiętam, że były rozrzucane z samolotów przynęty ze szczepionką. Jestem także przeciwnikiem myśliwych, ale zajęcy też żal.

Zaloguj się aby oceniać

23 styczeń 2017 16:58

Mają rację. Na mojej działce jest lisia nora. Dziesiątki razy widziałem latem jak lisica przynosiła młodym żywe i martwe zające i małe sarenki. Musiałem dzieci zabierać z działki bo płakały jak widziały zabawę lisów z tymi zwierzętami, zanim je zamęczyły. Nie mam żadnego sentymentu do tego zwierzaka, mimo, że zwierzęta kocham

Zaloguj się aby oceniać

23 styczeń 2017 15:56

Wielki szacun dla tych, którzy stabilizują łańcuch pokarmowy. Lisy fajne zwierzaki ale ich nadmiar powoduje spadek pogłowia innych gatunków.

Zaloguj się aby oceniać

23 styczeń 2017 11:11

A ilu z nich po nocach śni o takim żubrze ?